Yükleniyor...

Prensesi Bitcoin’le Kurtarın !

Daha öncelerde Liberty Games tarafından üretilen, jeton veya bozuk para yerine Bitcoin ödemesiyle çalışan bir bilardo masası için bir sistem geliştiren Raspberry Pi firması, şimdi de çocukluğumuzun vazgeçilmezi “arcade oyun makinelerine” de Bitcoin ile ödeme alacak şekilde...

Daha öncelerde Liberty Games tarafından üretilen, jeton veya bozuk para yerine Bitcoin ödemesiyle çalışan bir bilardo masası için bir sistem geliştiren Raspberry Pi firması, şimdi de çocukluğumuzun vazgeçilmezi “arcade oyun makinelerine” de Bitcoin ile ödeme alacak şekilde bir sistem tasarladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Liberty Games, Raspberry Pi’nin geliştirdiği sistemi kullanarak arcade oyun makinelerinde artık Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladı. Oyuncular ceplerinde bozuk para aramaktansa, telefonları ile Bitcoin barkodunu okutup, oyun oynamaya başlayabilecekler.

Liberty Games teknik işlerden sorumlu direktörü Stuart Kerr: “Liberty Games’te arcade oyun makinelerini seviyoruz ve bu makineleri 10 yıldır satmaktayız. Sadece benim başıma mı geliyor bilmiyorum fakat, yanınızda bozuk para yokken bile Bitcoin ödemesiyle arcade makinelerinden oyun oynayabilme fikri gerçekten çok iyi.” dedi. Makine, Raspberry Pi ile uyumlu ve aynı bilardo masası örneğinde olduğu gibi, ödemelerin makine sahibinin Bitcoin hesabına yatacağı ve bu şekilde oyunların oynanabileceği şeklinde tasarlandı.

Mikroçipler Kadar Ucuz

Kerr, Raspberry Pi’nin geliştirdiği bu sistemi arcade oyun makinelerine yerleştirmenin çok bir masraf gerektirmediğini belirtti. Şu anda Bitcoin ile ödeme kabul eden arcade oyun makinelerinin modeli Galaxy Cosmic II 60-in-1 model. Bu makinelerde iki adet joystick ve 12 adet buton bulunuyor.

20 inçlik ekrandan oynanabilen oyunlar;  Atari’deki CentipedeBurgerTime ve Pac-Man ve Nintendo’nun Donkey Kong serisi. Bu arcade makineleri £949 fiyatına mâl oluyor. Kerr: “İnsanlar arcade oyunlarını ve hatta eskiden oynadıkları arcade oyunlarını seviyorlar. Bu makinelerin teknolojileri de insanlar tarafından sevilecek.” diye ekliyor.

Prenses Peach’i hain Donkey Kong’un elinden kurtarmak da, Bitcoin kullanarak mümkün. Bitcoin kabul eden arcade makinelerinin, ilerde yenilikçi bir ürün olarak hatırlanacağından eminiz. Fakat Individual Pubs Ltd‘nin kurucusu Stephen Early, kurduğu 5 pubda da Bitcoin ile ödeme kabul etmesine rağmen, Bitcoin ile ödeme kabul eden arcade oyun makinelerinden satın almamış. Early’nin söylediğine göre, “Bitcoin ile ödeme kabul etmek o kadar da büyük bir olay değil. Örnek olarak publarımızdaki Bitcoin ile gelen ödemeler 50% nin bile altında. O yüzden çok da önemli bir gelişme değil.”

Uluslararası İlgi

Daha öncelerde de Bitcoin ile ödeme kabul eden bilardo masası üreten Liberty Games, şu an için bu masalar için iki teklif almış. Ve ek olarak uluslararası düzeyde görüşmeleri de devam ediyormuş.

Kerr’in söylediğinde göre, “İngiltere’de teknooloji meraklısı bir kaç pub var ve masalarla ilgileniyorlar. Fakat en büyük atılım Bitcoin’ e oldukça ilgili olan Güney Amerika ve Asya’dan geldi.”

Firma, ağırlığı 300kg a varan masaların teslimatı için çalışmalar düzenlemekte.

Liberty Games, Büyük Britanya’nın en büyük bilardo masası, arcade makinesi ve futbol masası teslimatını yapan şirket. Yıllık 2.000 bilardo masası ve 1.000’den fazla arcade oyun makinesi satışı gerçekleştirmekte. Kerr, firmanın işlerinin 90%’ının Büyük Britanya’da olduğunu belirtiyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x