Yükleniyor...

Prime Blockchain, 10X SPAC Birleşme Anlaşmasını Sonlandırdı

Açık çek şirketi Capital Venture Acquisition Corp II  kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, kripto madenciliği ve altyapı şirketi Prime Blockchain ile 1.

Prime Blockchain 10X SPAC Birlesme Anlasmasini Sonlandirdi

Açık çek şirketi Capital Venture Acquisition Corp II  kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, kripto madenciliği ve altyapı şirketi Prime Blockchain ile 1.25 milyar dolarlık birleşme anlaşmasının karşılıklı olarak sonlandırıldığını açıkladı.

Her ne kadar şirketler sıklıkla yaptıkları iş birliği haberleri gündeme gelseler de bazen tam tersi de söz konusu olabiliyor. Bazen mevcut durumlar uyumadığı için bazen de tarafların anlaşmazlığı sebebiyle gerçekleşen anlaşma fesihleri, hem şirketlerin hisselerine hem de şirketin büyüklüğüne göre piyasalara etki ediyor. Yakın zamanda Galaxy Digital‘in de BitGo anlaşmasını fesetmesi üzerine gelen bu haber oldukça dikkat çekti.

Galaxy Digital’den Sonra Prime Blockchain ve 10X SPAC de Anlaşmayı Feshetti

Yakın zamanda anlaşma şartlarını açıklayan Capital Venture Acquisition Corp II ve Prime Blockchain, yayımladıkları yeni bir belge ile bu anlaşmayı fes ettiklerini açıkladılar. Yaşanan bu feshin tam olarak nedenleri açıklanmasa da özel amaçlı satın alma şirketlerine yani SPAC’lerdeki yönelik ilginin azaldığına yönelik iddialara neden olmuş durumda.

Nisan ayında iş birliğini açıklayan bu iki şirket, son hamle için bir sebep vermediler, ancak bu yıl piyasalar birçok şirketin SPAC anlaşmalarını fişini çekmesine neden oldu. Buna sebep olarak çok yüksek enflasyon ve durgunluk gösteriliyor. 

Geçen hafta beklenenden daha iyi gelen enflasyon verileri bir miktar umut verdi, ancak analistler, Fed‘in oran artışlarının hızını yavaşlatmadan önce enflasyonun gerilediğine dair daha sağlam bir kanıt arayacağını savunarak çok fazla iyimserliğe karşı uyarıda bulundular.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner