Yükleniyor...

PrimeXBT Covesting’de İzlenecek Doğru Strateji Nasıl Seçilir?

Covesting, genişletilmiş beta aşamasından sonra kısa bir süre önce PrimeXBT'de piyasaya sürülen devrim niteliğinde yeni bir eşler arası (peer-to-peer) kopya ticaret (copy trading) platformudur.

prime xbt covesting

Covesting, genişletilmiş beta aşamasından sonra kısa bir süre önce PrimeXBT’de piyasaya sürülen devrim niteliğinde yeni bir eşler arası (peer-to-peer) kopya ticaret (copy trading) platformudur. Hem resmi sunumda hem de beta döneminde, trader’lar stratejilerini ve itibarlarını geliştirmek için çeşitli yöntemler kullandılar ve tamamen şeffaf olan Covesting’in beş yıldızlı derecelendirme sistemi aracılığıyla tüm ticaret topluluğuna becerilerini sundular.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bazı risk alan trader’lar yatırım getirisini hızla artırırken, diğerleri güvenli ve sağlam risk yönetimi için yavaş ve istikrarlı bir yaklaşım benimsedi. Strateji yöneticisinin nihayetinde uygulamaya karar verdiği şey ise tamamen şeffaf Covesting derecelendirme sistemi sayesinde dinamik olarak herkesin görmesi için teste tabi tutulacak.

Ölçümler ve beş yıldızlı derecelendirmeler, potansiyel takipçilere kendileri için doğru stratejiyi seçmeleri için ihtiyaç duydukları tüm karar verme ayrıntılarını sağlamaktadır. İşte Covesting derecelendirme sisteminin nasıl kullanılacağına dair bazı önemli ipuçları ve izlenecek ideal stratejiyi seçmek için sağlanan tüm bilgiler.

İzleyin ve Öğrenin: Kazanma Stratejilerini Belirlemek İçin İstatistikleri ve Sosyal Toplulukları İnceleyin

Ticarette yeni olanlar genellikle bir an önce trade yapmaya başlamak ve alım satım yapmak için isteklidir. Deneyimli trader’lar, acemilere doğru yöntemi bulmaları ve pozisyon almadan önce mükemmel giriş noktasını seçmeleri için yavaşlamalarını ve sabırlı olmalarını söyler.

Doğru silahı seçmeden hemen bir strateji seçmek, yeni bir yatırımcının sermayesi için hızlı bir biçimde zarar getirebilir. Trader’lar kusursuz değildir ve en yetenekli olanlar bile bazen kayıpları biriktirir. Ticareti kenardan izlemek ve trader’ların sadece piyasaya nasıl tepki verdiklerini değil, aynı zamanda riski nasıl yönettiklerini ve kayıplara nasıl tepki verdiklerini de görmek kazananları tespit etmeye yardımcı olabilir.

Telegram’daki Covesting ticaret topluluğuna kaydolmayı da düşünebilirsiniz. Burada platform trader’larından bazıları, herhangi bir strateji izlemeden önce rahatlık ve güven sağlayabilecek stratejileri ve bu stratejiler hakkındaki düşüncelerini tartışmaktadır.

Prime XBTYeterli Takip ve Ticaret Kariyeri Olan Stratejiler Bulun

Tüm ölçütler, genel başarı için “Yatırım Getirisi” (ROI) veya kazanç:kayıp oranı kadar açık değildir. Örneğin, Covesting platformunda daha büyük takip ve daha fazla zaman ticareti içeren stratejiler, genellikle daha güvenilirdir ve strateji takipçilerine başarılı bir şekilde kâr getirmenin yolunu gösterir. Aksi takdirde takipçiler stratejiyi başka daha karlı bir yönetici için terk ederler ve sermayelerini buna göre hareket ettirirler.

PrimeXBT

Marj Tahsisini Ciddiye Almayan Stratejileri Pas Geçin

Düzenli olarak büyük bir marj payı kullanan tüm stratejileri pas geçmek de çok önemlidir. Bazen herkes, beklediğinden daha fazla maruz kalır ve bir konumu korumak için biraz marj alır. Nadir durumlarda bu affedilebilir. Ancak, bunu düzenli olarak yapanlar açıkça risk alan kişilerdir ve bırakın takipçilerini kendi sermayelerini bile ciddiye almazlar.

PrimeXBT

İstikrarlı Biçimde Pozitif Performans Gösteren Stratejiler Arayın

Sonuçta kâr en önemli olan şeydir. Ve tartışıldığı gibi bir sonraki en önemli faktör risk yönetimidir. Ancak bu kârların nasıl elde edildiği de aynı derecede önemlidir.

Bir takipçinin Yatırım Getirisi’nin tamamı büyük bir kazanç sunan işlemden kaynaklanıyorsa, bu onların sık sık büyük kazanmaya devam edecekleri anlamına gelmez. Bunun yerine, kısa sürede kayba dönüşen seyrek kazançlar yerine, zaman içinde istikrarlı ve istikrarlı pozitif performans gösteren stratejiler arayın.

PrimeXBT

Şüpheye Düştüğünüzde Beş Yıldızlı Derecelendirme Sistemine Güvenin

Son olarak, en önemlisi hangi stratejilerin izlenmeye değer olduğundan emin değilseniz, o zaman Covesting’in yerleşik beş yıldızlı derecelendirme sistemine yakından bakmalısınız.Tamamen şeffaf olan sistem, çeşitli önemli risk ve kazanç ölçütleri sağlar ve her bir yıldız derecelendirmesini elde etmek için karşılanması ve sürdürülmesi gereken temel gereksinimleri daha da ayrıntılı biçimde ele alır.

Stratejiler, bir yıldız kazanmak için yönetici öz sermayesinde minimum 0,5 BTC depozitoyu karşılamalıdır, ancak bu öz sermaye, daha küçük rakamlarla başlamak isteyenler için de ticaret yoluyla kazanılabilir. Son işlem günlerinin 60 üzerinden en az 30’unda bu işlemi gerçekleştirenlere ikinci bir yıldız, en az 50 BTC cirosu olanlara ise üçüncüsü verilir. Tek başına bu üç yıldız, yatırımcıların en azından bir miktar ticaret faaliyeti ve düzenli olarak ticarete bağlılık seviyesi göstermelerini sağlamak için tasarlanmıştır.

Yeterince yetenekli ve katı risk yönetimi stratejileri sergileyen ve 70:30 kazanç:kayıp oranı gösteren trader’lar için başka bir yıldız daha sağlanmıştır. Son yıldız, hiçbir beş yıldızlı trader’ın çok fazla risk alan olmamasını ve takipçi fonlarını riske atmamasını sağlamak için marj dağılımını %60 veya üzerinde tutan trader’lara sunulur.

Beş yıldızlı derecelendirme sistemi, ihtiyaçlarınıza en uygun stratejiyi bulmak için çeşitli filtrelerle tamamlanan harika bir özellik olsa da tüm riski ortadan kaldırmaz. “Bu nasıl yapılır kılavuzunda” verilen ipuçlarını kullanarak stratejilerin ve sermayenin performansını düzenli olarak kontrol etmek hala takipçinin sorumluluğundadır.

İstatistikler her on dakikada bir dinamik olarak güncellenir, bu nedenle düzenli olarak kontrol etmek ve yalnızca strateji performansının yüksek olmasını sağlamakla kalmayıp, sermayenizin de sizin için çalıştığından emin olmak çok önemlidir.

PrimeXBT

PrimeXBT’de Sizin İçin Doğru Olan Stratejiyi Takip Edin

Bu kritik faktörlere ve bir takipçinin parmaklarının ucunda bulunan bilgi zenginliğine dikkat etmek, tutarlı bir şekilde pozitif bir yatırım getirisi ve günlük kâr getiren karlı bir strateji seçmenin başarı oranını önemli ölçüde artırır.

Covesting kopya ticaret platformu, yetenekli strateji yöneticileriyle ticaret yapmak için niyeti olan yeni trader’ları veya yatırımcıları birbirine bağlamakla kalmaz. Platform ayrıca hangi stratejilerin izleneceği konusunda kararları tetikleyebilecek dinamik olarak güncellenen trader verileriyle dolu bir veritabanıdır.

Covesting yalnızca, hisse senedi endeksleri, altın ve petrol ticareti, forex para birimleri ve çok daha fazlası üzerinde CFD’ler sunan ödüllü bir kripto para marj ticaret platformu olan PrimeXBT‘de mevcuttur. Bugün kaydolun ve sizin için ideal stratejiyi seçtiğinizden emin olmak için en önemli metrikleri keşfetmek amacıyla beş yıldızlı derecelendirme sistemine göz atın.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x