Anasayfa Haberler Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Lee'leri Birbirine Karıştırdı!

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Lee’leri Birbirine Karıştırdı!

Bir süredir açıkça kripto paralara ilgi duyduğunu ve hatta yatırım yaptığını ifade eden ünlü ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın Instagram’a attığı fotoğraf kripto topluluğunda büyük ses getirdi.

Demirtaş’ın paylaşımının büyük ses getirmesinin nedeni ise Fundstrat Global’in kurucu ortağı Thomas Lee ile Litecoin’in yaratıcısı olan bilgisayar bilimcisi Charlie Lee’yi birbirine karıştırmasıydı.

Instagram’daki bir fotoğrafını Twitter’da paylaşan Demirtaş, “Kripto paralarla yakından ilgili olanlar yanımdaki kişiyi hemen tanıyacaklar 🙂 Kendisini 3 ay önce ağırladık. Sohbet mükemmeldi. New York’da tekrar görüşmek üzere sözleştik.” notunu düşen Demirtaş, tweet’ine yorum yapan bir kişiye cevap verdi ve yanında kişinin Litecoin kurucusu Charlie Lee olduğunu söyledi. Ancak yanındaki kişi aslında Fundstrat Global’in kurucu ortağı Thomas Lee’ydi.

Demirtaş’ın cevabı kısa sürede kripto topluluğundan birçok ismin dikkatini çekti ve eleştiri yağmuru başladı. Twitter’da “Squanch” adıyla bilinen trader “Hoca popülarizmin kurbanı oldu.” değerlendirmesinde bulunurken “Selcoin” adıyla tanınan analist “Herkes işini yapsın” diyerek Demirtaş’a yüklendi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları