Yükleniyor...

Profesyonel Spor Ligi, DAO Altyapısını Başlatacak

Dünya çapında etkinliklere ev sahipliği yapan ilk profesyonel karate ligi Karate Combat, DAO altyapısını başlatacağını duyurdu.

Profesyonel Spor Ligi DAO Baslatacak

Dünya çapında etkinliklere ev sahipliği yapan ilk profesyonel karate ligi Karate Combat, DAO altyapısını başlatacağını duyurdu.

Amerika merkezli profesyonel karate ligi, yönetimini taraftarlara ve sporculara devredeceği merkeziyetsiz bir organizasyon (DAO) oluşturma kararı aldı. Karate Combat’ın oluşturacağı DAO, Hedera (HBAR) ile yaptığı ortaklık içeriğinde yer alacak. Aralık ayında yayımlanacak olan üç yıllık sponsorluk anlaşmasına göre, merkeziyetsiz organizasyon çalışmalarını da HBAR üstlenecek.

Şirket, DAO Altyapısını Başlatarak Merkeziyetsiz Sisteme Geçecek

Profesyonel karate liginin DAO’su topluluğa çeşitli yetkiler verecek. Bu yetkiler arasında, kural değişiklikleri yapma hakkı dikkat çekiyor.

Yapılan açıklamaya göre, yönetim simgesi olarak belirlenen KARATE token sahipleri söz hakkına sahip olacak. Topluluğun verebileceği kararlar arasında; lig bütçesini ayarlama, pazarlama stratejilerini belirleme, kaynak tahsisi seçimi gibi konu başlıkları yer alıyor.

Ayrıca sistem, önceden belirlenen kurallara göre taraftarlara dövüş eşleşmelerini belirletecek. Lig bünyesinde bulunan tüm sporcularla ilgili kararlarda söz hakkı tanıyacak.

Şirket, çıkarmak istediği KARATE token’in dağılımını da belirledi. Dağılımın yarısı DAO sistemi için kullanılırken, kalan token’ler topluluğa ücretsiz olarak dağıtılacak.

Karate Combat’ın çıkaracağı bu yeni sistemin, ligin dünya çapında pazarlanmasından dolayı yüksek katılım oranına erişeceği öngörülüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x