Yükleniyor...

Project SAFE, Bulduğu Destekler ile İlerliyor

Geçen haftalarda yayınladığımız MaidSafe ve Safecoin ile ilgili haberimizi hepiniz hatırlıyorsunuzdur.

Geçen haftalarda yayınladığımız MaidSafe ve Safecoin ile ilgili haberimizi hepiniz hatırlıyorsunuzdur. Maidsafe web servislerinin Blockchain teknolojisine uyarlanarak, dağıtık bir sistem haline gelmesine ön ayak olan bir şirket. Bu amaç doğrultusunda ortaya çıkan Project SAFE ise, gün geçtikçe destek bulmaya devam ediyor.

Crowd-sale boyunca 6 milyon dolarlık Safecoin satan İskoçya bazlı şirket, bünyesine kattığı 500 geliştirici ile Project SAFE’i bir adım öteye taşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“Bağımsız geliştiriciler, ürünler ve servisler üzerinde çalışmalarını sürdürüyorlar ve MaidSafe’in SAFE (Secure Access For Everyone) ağı sayesinde tüm geliştiriciler hacker ya da diğer saldırılardan korunmuş oluyorlar. Bu güvenliği sağlayan sistem ise, bilgisayarların ya da diğer bir isimle “node” ların desteği ile tüm veriyi küçük parçalar halinde bölen, şifreleyen ve dağıtık hale getiren SAFE ağı.”

MaidSafe’in geliştirdiği bir çok proje arasında alt-coin cüzdanları, merkezî olmayan müzik mağazaları, güvenli mesajlaşma uygulamaları, limitsiz dosya depolama ve exchange platformları yer alıyor.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi SafeCoin kullanıcıları, “farmers” olarak isimlendiriliyor ve bu kullanıcılar sayesinde bir çok veri dağıtık bir hâle getirilip, farmerlar tarafından tutuluyor. Bu şekilde MaidSafe’in de sitesinde yer alan açıklamanın özetlediği bir sistem geliştirilmiş oluyor:

“Özünde, hiç kimse verinin nerede olduğunu bilmiyor, böylece bireyler için tamamen özel ve tek taraflı bir erişim sağlanmış oluyor.”

Maidsafe, Bitcoin benzeri servisler geliştirerek, 3.parti uygulamaların da bir nevi kullanımını hayatımızdan çıkarmış oluyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x