Yükleniyor...
AL / SAT
Paribu İlk Adım
Anasayfa Kripto Para Haberleri Putin İmzaladı: Rusya, Bitcoin ve Kripto Para Birimlerinin Yasal Statüsünü Onayladı

Putin İmzaladı: Rusya, Bitcoin ve Kripto Para Birimlerinin Yasal Statüsünü Onayladı

ABONE OL:google-news

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkedeki kripto para birimlerine etkili bir şekilde yasal statü sağlayan kripto para tasarısı “On Digital Assets” ı imzaladığı bildirildi. Rusya’nın yasama organı (Devlet Duması) tarafından onaylanan kripto yasası, 1 Ocak 2021’den itibaren uygulanacak.

Dönüm noktası kripto yasası, kripto para birimlerini meşrulaştırıyor ve ülkede kripto ticaretine izin veriyor. Ancak yasa, kripto para birimlerinin ödeme yöntemi olarak kullanılmasına izin vermiyor. Bu, Rus sakinlerinin Bitcoin satın alabilir, satabilir veya ticaret yapabilmelerine rağmen, Rus Rublesi ile rekabet edecekleri gibi ürün, mal veya hizmet satın almak için kullanmalarına hala izin verilmediği anlamına gelir.

Tasarı, bankaların ve borsaların ülkenin merkez bankası olan Rusya Merkez Bankası’na kayıt yaptırdıkları sürece borsa işletmecisi olmalarını sağlıyor.

Yasanın Bitcoin (BTC) Madenciliğine Etkisi

Tasarı oldukça dikkat çekicidir, çünkü bu tanımlar olmadan şirketler ve hatta mahkemeler tarafından farklı yorumlara tabi olacak kripto para birimleri için yasal tanım koymaktadır. Dijital finansal varlıklar, kamuya açık olmayan bir şirketin kıymetli menkul kıymeti olarak kullanılabileceği ve başka bir kişiye devredilebileceği para iddialarıyla dijital haklar olarak tanımlanmaktadır.

Bununla birlikte, özellikle, tasarının Rusya’nın Hash Rate yarışında önemli bir küresel oyuncu olduğu “madencilik” gibi önemli kripto terimleri için tanımları yoktu. Sibirya’da bulunan Bratsk şehri, dünyanın önemli bir kripto madenciliği başkentidir.

Karantina sırasında Rusya’daki Bitcoin işlem faaliyeti de arttı. Eşler arası site Paxful’a göre Rusya, rakibi LocalBitcoins’in en büyük pazarı. Coin Dance’dan elde edilen veriler, LocalBitcoins için Rusya’da artan işlem hacmini ortaya çıkarırken Paxful, Rus kullanıcıları 2019 ilkbaharından 2020’ye kadar %364 oranında piyasa payını artırdığını söyledi.

Yeni yasa kripto para birimini etkin bir şekilde tanınmasıyla girişimler hızla gerçekleşiyor. Yerel haber medyası Kommersant, Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın yeni kabul edilen kripto para yasası uyarınca bir stablecoin çıkarmayı planladığını bildirdi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakZycrypto
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar