Yükleniyor...

Quickcoin ile Facebook Arkadaşınıza Bitcoin Gönderin

Evet, sonunda Bitcoin, Facebook dünyasına da adımını attı.

Evet, sonunda Bitcoin, Facebook dünyasına da adımını attı. Bitcoin’deki işlemlerin zorluğundan yakınanlar için Quickcoin, Facebook üzerinden herhangi bir arkadaşınıza çok basit bir şekilde Bitcoin gönderme olanağı sağlıyor.

Facebook üzerinden Bitcoin gönderebilmek için hesabınıza giriş yapmanız ve arkadaşınızı seçip, ne kadar Bitcoin göndereceğinizi belirtmeniz yeterli. “Social Wallets” adı verilen ve Bitcoinlerinizi tuttuğunuz hesaplarda, Bitcoin bakiyenizi Dolar kuru üzerinden ve “bits” adı verilen Bitcoin’in en küçük parçası şeklinde görebiliyorsunuz. “Bits” ise 0.00000001 Bitcoin’e karşılık geliyor. İşlem ücreti olarak ise her işlemden 5 cent alınıyor.

0522_quickcoin2
Görsel, thenextweb’den alınmıştır.

Quickcoin’in bu uygulaması sayesinde, dünyada 1.28 milyar kullanıcısı olan sosyal medya ağını kullanan insanların, Bitcoin’i tanıması ve onu kullanması sağlanıyor. Bu adaptasyon ile Bitcoin’de aktif trade ve işlem yapan kullanıcı sayısı da artacaktır.

Quickcoin kurucu ortağı Marshall Hayner ise, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor, “Internette sörf yapmak için DNS’in nasıl çalıştığını bilmeniz gerekmiyor; peki Bitcoin’i kullanmak için, neden nasıl çalıştığını bilelim? Cevap basit, bilmemiz gerekmiyor. Şunu farkettik ki, eğer bazı şeyleri herkesin kullanacağı şekilde geliştirirsek, çok daha geniş kitlelere gelişen teknolojinin değişikliklerini ulaştırabiliriz.”

Facebook API’sini  (Application Programming Interface) kullanan Quickcoin, şu ana kadar Facebook’un onayını almış bulunmuyor. Ancak Hayner’e göre bu onaya gerek de yok. Uygulama Mayıs ayının ortalarından beri kullanılıyor ve Facebook yetkilileri daha şirket ile bir iletişime geçmemiş.

Şunu da belirtmek isteriz ki; Quickcoin, San-Francisco bazlı bir girişim ve bu girişimin danışmanlığını Dogecoin yaratıcısı Jackson Palmer yapıyor.

Quickcoin, diğer sosyal medya ağlarına da Bitcoin uygulamasını getirip, Bitcoin kullanımını artırmak istiyor.

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x