Yükleniyor...

Rager: Yakın Zamanda Yükseliş Beklemeyin

Bitcoin geçtiğimiz gün 4 bin doların altına kadar inmişti.

rager bitcoin yakın zamanda yükseliş beklemeyin

Bitcoin geçtiğimiz gün 4 bin doların altına kadar inmişti. Birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratan bu durum sonrasında hem BTC hem de piyasalar biraz olsun toparlanmaya başladı. CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada Bitcoin 5 bin 474 dolardan işlem görüyordu. Bununla beraber 100 doların altına kadar düşüş yaşayan Ethereum da şu an 130 dolardan işlem görüyor.

Yakın Zamanda Yükseliş Beklemeyin

Ünlü analist Josh Rager yakın zamanda bir yükseliş beklenmemesi gerektiğini dile getirdi. Rager’a göre bu biraz zaman alacak bir durum. Rager, şu ifadeleri kullandı: “BTC’nin satışının büyük bir kısmı, yatırımcıların para kazanmak istemelerinden kaynaklanıyor. Aynı nakit yakında Bitcoin’e geri akmayacak. Yani, hisse senetleri toplanmadıkça veya tüm şehrinizi Bitcoin almaya ikna etmediyseniz, yakında bir yükseliş beklemeyin.” Rager ayrıca koronavirüs (kovid-19)’un da bu durumu etkilediğini ifade etti. Rager, şunları söyledi:

“En son kontrol ettiğimde, ABD de dahil olmak üzere dünyadaki ülkeler okulları ve halka açık etkinlikleri en az bir aylığına kapatıyor. Kovid-19 yayılmaya devam ettikçe ekonomi büyük ölçüde etkilenecek. Özellikle kripto pazarlarında hızlı bir geri dönüş beklemeyin.”

Bir diğer analist Crypto Michaël ise 6 bin dolarlık destek umudundan bahsetti. Ünlü analist şunları söyledi: “4.700-4.850 dolar seviyesi benim için oldukça kritik. Sanırım 4,100 dolar ve büyük olasılıkla daha düşük seviyeleri test edeceğiz ve orada likidite alacağız. Bundan sonra 6.000-6.400 dolarlık bir artış potansiyeli görüyoruz.”

@TrueCrypto28 ise şunları söyledi: “Gelecek için olumlu bir not şudur: Korku, BTC’yi nakite çevirdi. Ancak, olay bittiğinde BTC pozisyonlarını geri isteyecekler. Çok fazla istekli satıcı olmadan çok sayıda SPOT satın alınacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner