Yükleniyor...

Ralli Başlamak Üzere! Balinalar Bitcoin’e (BTC) Hücum Ediyor

Bitcoin'e (BTC) yatırım yapan balina sayısı her zamankinden daha fazla.

Ralli Baslamak Uzere Bitcoin Balinalari BTCye Hucum Ediyor

Bitcoin’e (BTC) yatırım yapan balina sayısı her zamankinden daha fazla. Kripto analiz firması Santiment’e göre 1.000’den fazla BTC’ye sahip cüzdan sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi ulaşarak 2.200 oldu.

Kripto araştırma platformu Arcane Research, kripto varlığındaki en büyük yatırımcıların kar için satış yapma niyeti olmadığını gösterdiğini söyleyerek rakamları paylaştı.

En Zenginlerin Bitcoin (BTC) Varlığı Artıyor

Kripto araştırmacısı ve Bitcoin savunucusu Lark Davis’e göre mesele sadece balina sayısı değil. Davis bu durumu şöyle açıkladı:

“Bin veya daha fazla Bitcoin biraz zor bir ölçü çünkü bu hesapların bazılarında 1000’den fazla Bitcoin var. Ancak 1.000 BTC veya daha fazla hesapta tutulan toplam Bitcoin miktarı yaklaşık 7.9 milyon Bitcoin, yani bu, çok zengin yatırımcı sınıfının Bitcoin satın aldıklarının büyük bir kanıtı.”

Yılın başından itibaren ulaşılan rakamlar çok büyük bir artış olduğunu gösteriyor. Kripto analiz firması Glassnode’ye göre balinaların sahip olduğu toplam BTC seviyesi 2016’dan 2020’nin başına kadar nispeten istikrarlı bir şekilde azaldı ve %22’den fazla düşüşle 6.7 milyondan 5.2 milyona düştü. Davis, her iki ölçümün de olumlu işaretler olduğunu söylüyor:

“Güçlü HODLers’ımız var ve balina sayısı artıyor. Bu HODLer’ların ve balinaların ne yaptığına dikkat etmek önemli, çünkü servetlerine servet katıyorlar. Büyük resmi görüyorlar. Balinaları izlemek en önemli strateji. Balinalar birikim yapıyor, en önemlisi ise bu fiyattan birikim yapıyor olmalarıdır. Rakamlar artmaya devam ediyor ve bu önemli çünkü balinalar buradan satın almaktan korkmuyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner