Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Ralli Başlamak Üzere! Balinalar Bitcoin'e (BTC) Hücum Ediyor

Ralli Başlamak Üzere! Balinalar Bitcoin’e (BTC) Hücum Ediyor

ABONE OL:google-news
StormGain

Bitcoin’e (BTC) yatırım yapan balina sayısı her zamankinden daha fazla. Kripto analiz firması Santiment’e göre 1.000’den fazla BTC’ye sahip cüzdan sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi ulaşarak 2.200 oldu.

Kripto araştırma platformu Arcane Research, kripto varlığındaki en büyük yatırımcıların kar için satış yapma niyeti olmadığını gösterdiğini söyleyerek rakamları paylaştı.

En Zenginlerin Bitcoin (BTC) Varlığı Artıyor

Kripto araştırmacısı ve Bitcoin savunucusu Lark Davis’e göre mesele sadece balina sayısı değil. Davis bu durumu şöyle açıkladı:

“Bin veya daha fazla Bitcoin biraz zor bir ölçü çünkü bu hesapların bazılarında 1000’den fazla Bitcoin var. Ancak 1.000 BTC veya daha fazla hesapta tutulan toplam Bitcoin miktarı yaklaşık 7.9 milyon Bitcoin, yani bu, çok zengin yatırımcı sınıfının Bitcoin satın aldıklarının büyük bir kanıtı.”

Yılın başından itibaren ulaşılan rakamlar çok büyük bir artış olduğunu gösteriyor. Kripto analiz firması Glassnode’ye göre balinaların sahip olduğu toplam BTC seviyesi 2016’dan 2020’nin başına kadar nispeten istikrarlı bir şekilde azaldı ve %22’den fazla düşüşle 6.7 milyondan 5.2 milyona düştü. Davis, her iki ölçümün de olumlu işaretler olduğunu söylüyor:

“Güçlü HODLers’ımız var ve balina sayısı artıyor. Bu HODLer’ların ve balinaların ne yaptığına dikkat etmek önemli, çünkü servetlerine servet katıyorlar. Büyük resmi görüyorlar. Balinaları izlemek en önemli strateji. Balinalar birikim yapıyor, en önemlisi ise bu fiyattan birikim yapıyor olmalarıdır. Rakamlar artmaya devam ediyor ve bu önemli çünkü balinalar buradan satın almaktan korkmuyor.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakDailyhodl
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar