Yükleniyor...

Raoul Pal: “Bitcoin (BTC) Patlamak Üzere!”

Makro yatırımcı Raoul Pal, son fiyat rallisine rağmen Bitcoin'in hala uzun bir yolu olduğunu ve bu yolun önümüzdeki 5 yıl içinde BTC’yi milyon dolar seviyesine getirebileceğini söyledi.

raoul pal bitcoin btc patlamak uzere

Makro yatırımcı Raoul Pal, son fiyat rallisine rağmen Bitcoin’in hala uzun bir yolu olduğunu ve bu yolun önümüzdeki 5 yıl içinde BTC’yi milyon dolar seviyesine getirebileceğini söyledi.

Pal, yakın zamanda attığı bir tweet’te Bitcoin’in son zamanlarda konsolidasyondan çıkan uzun vadeli grafiğini inceledi. Yatırımcı, kıyaslama kripto para biriminin zaman ve fiyat açısından uzun bir yolu olduğunu söyledi.

Bitcoin (BTC) %25’ten Fazla Değer Kazanacak

Pal ayrıca büyük bir Bitcoin hamlesi ile karşı karşıya olduğumuzu söyledi. Altın henüz faaliyette değil, ancak kripto para biriminin patlamak üzere olduğunu belirtti. Nasdaq endeksini de “toz içinde” bırakacağını belirtti.

raoul pal bitcoin btc patlamak uzere

Pal’a Bitcoin’de ne kadar yükseliş beklediği sorulduğunda, yüzde 25’ten daha fazla olduğunu söyledi. Pal’ın geçtiğimiz Nisan 2020’de yayınladığı makro tezi “Açılım” da, mevcut toplam likit varlıklarının yüzde 25 ticaret yatırımları, yüzde 25 ABD doları nakit, yüzde 25 altın ve yüzde 25 Bitcoin olmasını hedeflediğini söyledi.

raoul pal bitcoin btc patlamak uzere 1

Pal paylaşımında ayrıca, “inanılmaz derecede yükseliş gösteren uzun vadeli grafik desenleri” olduğunu ve Bitcoin’i önümüzdeki 24 ay içinde en iyi performans gösteren varlık olarak ayarladığını söyledi.

Her Geçen Gün BTC’ye Olan Güven Artıyor

Ancak, uzun vadeli kurulumları gösteren tablolara rağmen, eleştirmenler etkilenmedi. Bir kullanıcı, efsanevi yatırımcı Jim Rogers’ın Bitcoin’in bir gün sıfıra gideceğine inandığını savundu. Bir röportajda Rogers, hükümetin yönetebildiği ve izleyebildiği elektronik paranın aksine, sanal para birimlerinin hükümetin alanı dışında olduğunu belirtti.

Yine de Raoul Pal, Bitcoin’de yükseliş gösteren tek makro yatırımcı değil. Geçtiğimiz Mayıs ayında efsanevi yatırımcı Paul Tudor Jones’un varlıklarının yüzde 1 ila 2’sinin Bitcoin’de olduğu ve kripto para birimini “büyük spekülasyon” olarak adlandırdığı yaygın olarak bildirilmişti. Bir röportajda, Bitcoin’in başarılı olup olmayacağını yalnızca zaman söyleyebilirken, “Bildiğim şey, her geçen gün Bitcoin’in hayatta kalmasıyla, ona olan güvenin artacağı” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner