Yükleniyor...

Raoul Pal: Bitcoin (BTC) Sadece Dört Yılda 50-100 Kat artabilir

Ekonomist ve eski Goldman Sachs riskten korunma fonu yöneticisi Raoul Pal, eşi benzeri görülmemiş küresel ekonomik krizlerin dünyanın rezerv para birimi olarak Bitcoin'i (BTC) desteklemesine yardımcı olabileceğini söyledi.

Raoul Pal Bitcoin BTC Sadece Dört Yılda 50 100 Kat artabilir

Ekonomist ve eski Goldman Sachs riskten korunma fonu yöneticisi Raoul Pal, eşi benzeri görülmemiş küresel ekonomik krizlerin dünyanın rezerv para birimi olarak Bitcoin’i (BTC) desteklemesine yardımcı olabileceğini söyledi.

Bitcoin (BTC) Yeni Sistemin Öncüsü Olabilir

Peki bu küresel kaos Bitcoin (BTC) fiyatına nasıl yansır? Pal, BTC’nin yaklaşık dört yıl içinde gerçekleşecek olan bir sonraki yarılanmasına kadar 1 milyon dolara ulaşabileceğine inandığını söyledi.

Covid-19’un küresel ekonomiye neden olduğu yıkım nedeniyle Pal, dijital para birimlerine birden çok formatta dayanan yeni bir finansal sistemin ortaya çıkma olasılığının yüksek olduğunu söylüyor.

Global Macro Investor’ın kurucusu ve CEO’su Pal, piyasanın Covid-19 resesyon/depresyonunun uzun süre devam edeceğini düşünüyor ve düşüncelerini şu şekilde dile getiriyor:

Ne kadar süreceği belli değil, ama eğer bu bir durgunluk veya depresyon ise, bunun üç yıl içinde dönüşüme yol açabileceğini düşünüyorum. Doların bu süre zarfında dramatik bir şekilde yükseleceğinden korkuyorum ve temelde bu küresel ekonomiye ve ABD ekonomisine yıkıcı bir etkiyle, bir sürü sorun getirecektir.

Bitcoin (BTC) 1.000.000 Dolar

Bununla birlikte, küresel ekonomik kriz bir Bitcoin patlamasına karşılık gelebilir. Uzun vadeli bir görünüm elde etmek için günlük fiyat skalasını kullanırken Pal, BTC’nin 1 milyon dolara doğru yol aldığını söyledi:

 Logaritmik ölçekte bir grafiğe baktığınızda, bu çok olağanüstü görünüyor, çünkü bu tür üçgenlerde – onlara kama diyorum – genellikle bayrak direğinin tekrar tekrar tekrarlanması faydalıdır. Şimdi, bunu bir günlük grafikle yaparsanız, önümüzdeki yarılanmaya kadar BTC fiyatını 1 milyon dolara ulaştırır. Mümkün mü? Kim bilir? Bence öyle. Ancak bu, 250.000 dolara veya bu seviyelere yükselebileceğini söyleyen stok akış modeliyle ile tutarlı olmayacaktır.

Raoul Pal: Bitcoin (BTC) Sadece Dört Yılda 1.000.000 Dolara Ulaşabilir

Pal’a göre, resesyon/depresyonun süresine ve küresel finansal sistemi ne kadar salladığına bağlı olarak Bitcoin mevcut fiyatının 50-100 katına çıkabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner