Yükleniyor...

Rapor: Ethereum (ETH) Ağı Büyük Bir Tehlikeyle Karşı Karşıya!

Ethereum ağındaki kullanım TRON (TRX), EOS, IOST, Ontology (ONT) ve NEO dahil olmak üzere; diğer akıllı sözleşme platformlarından önemli ölçüde daha iyi performans gösterdiğinden, merkezi olmayan finans (DeFi) alanına hakim olmaya devam ediyor.

Rapor Ethereum ETH Agi Buyuk Bir Tehlikeyle Karsi Karsiya

Ethereum ağındaki kullanım TRON (TRX), EOS, IOST, Ontology (ONT) ve NEO dahil olmak üzere; diğer akıllı sözleşme platformlarından önemli ölçüde daha iyi performans gösterdiğinden, merkezi olmayan finans (DeFi) alanına hakim olmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Merkezi olmayan uygulamaları izleyen ve analiz eden bir platform olan DappRadar’ın 3. çeyrek DeFi ekosistemi raporuna göre, yeni ekosistemdeki 123 milyar dolarlık toplam işlem hacminin %96’sını Ethereum oluştururken 3 Çeyrek DeFi için şu ana kadar en iyi çeyrek.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, DeFi’daki günlük aktif cüzdanlar açısından da açık bir lider. Ethereum, DeFi günlük aktif cüzdanların %57’sinden sorumludur ve TRON ve EOS’un oranı sırasıyla %35 ve %5’tir.

Daha küçük akıllı sözleşme platformları, kullanıcı etkinliklerinde bu oranı yakalamaya çalışıyor. DappRadar, Ontology’nin günlük aktif cüzdanlarının %1.589 arttığını ve NEO’nun 2019 ile 2020 arasında %840’lık bir büyüme yaşadığını bildirdi. IOST aynı zamanda %357 arttıktan sonra metrikte de bir artış yaşadı.

DappRadar ayrıca Ethereum’un DeFi alanındaki hakimiyetine önemli bir katkı sağlayan verim çiftçiliğinin gücünü vurguluyor.

“Verim çiftçiliğinin Ethereum’un 2020 yılının 3. çeyreği boyunca liderlik konumunu korumasına etkili bir şekilde yardımcı olduğu açıktır.”

Ethereum, DeFi protokolleri için tercih edilen fiili platform haline gelirken DappRadar, ağın büyük bir endişeyle karşı karşıya olduğunu söylüyor. DappRadar, ağa daha fazla DeFi protokolü girdikçe platformun ciddi tıkanıklık belirtileriyle karşı karşıya olduğunu belirtiyor.

“Ethereum’un sonuçları şaşırtıcı olsa da, onu yavaşlatan ana sorunlardan biri tıkanıklık. Gaz fiyatları 2020’nin 3. çeyreğinde etkileyici artışlar gösterdi.”

DappRadar, Ethereum’daki ağ tıkanıklığının diğer platformların uygulanabilir alternatifler haline gelmesine kapı açabileceğini söylüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x