Yükleniyor...

Metaverse Satışları 4 Yıla Kadar 5 Milyar Dolar Artacak

Technavio'nun yayımladığı bir rapora göre 2021'den 2026'ya kadar metaverse satışları 5 milyar dolar artacak.

Metaverse Gayrimenkul

Technavio’nun yayımladığı bir rapora göre 2021’den 2026’ya kadar metaverse satışları 5 milyar dolar artacak.

Küresel pazar araştırma şirketlerinden biri olan Technavio‘nun raporuna göre, önümüzdeki 4 yılda metaverse emlak piyasasının, pazara ilginin artması ve kripto paralara olan popülerliğinin etkisiyle yıllık yüzde 61.74 oranla 5.36 milyar dolar büyümesi bekleniyor.

Metaverse Satışları 2026’ya Kadar 5.36 Milyar Dolar Artacak

Metaverse odaklı çalışmalar artarken bir araştırma raporu da Technavio’dan geldi. Technavio’nun raporuna göre yaklaşık 4 yıl içerisinde metaverse pazarının 5 milyar dolar büyümesi öngörülüyor. Bu büyümenin yüzde 41’inin ise Kuzey Amerika üstleneceği belirtiliyor. Yayımlanan raporda ek olarak, birçok büyük marka satın alınan araziyi reklam ve tanıtım amaçlı kullandığı için daha fazla araziye sahip olunmasının da bir trend haline gelebileceği söyleniyor.

Metaverse Gayrimenkul

Ancak fiyatlardaki bu belirsizlik, metaverse pazarının büyümesinin önüne büyük engel olarak çıkıyor. Sanal arsa fiyatlarına biçilen değer gerçek hayattaki gibi olmuyor. Metaverse’deki arazilerin fiyatı, büyük ölçüde alıcının görüşlerine bağlı. Bu durum da ister istemez piyasada iniş çıkışa ve durgunluğa sebep oluyor.

Rapora göre, Covid-19 salgının tüm dünyayı kasıp kavurması ve insanların işlerini evden yürütmelerini zorlamasıyla beraber VR/AR platformlarına gösterilen ilgi, otomatikman metaverse piyasasını da hızlandırdı. Ayrıca Nike, Meta ve Microsoft gibi dev şirketlerin sanal dünyaya yani metaverse alanına girişi, doğru orantılı olarak metaverse gayrimenkul piyasasını hızlandıracak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner