Yükleniyor...

Hindistan MB’nin Kripto Paralar Hakkındaki Zihniyeti Değişmiyor

Hindistan Merkez Bankası (RBI) Başkanı Shaktikanta Das, kripto para birimleri için 'Yasak' çağrısında bulundu.

hindistan merkez bankasindan rbi

Hindistan Merkez Bankası (RBI) Başkanı Shaktikanta Das, kripto para birimleri için ‘Yasak’ çağrısında bulundu.

Kripto para sektörü birçok yeni gelişmelere ev sahipliği yapıyor. Ancak diğer yandan hükümetler tarafında belirsizlikler sürüyor. Kripto paraları tamamen bir gri alan gören ülkelerden biri olan Hindistan, sık sık bu konuda temkinli hatta yasakçı açıklamalarla gündeme geliyor. Açıklamanın adresi son olarak Hindistan Merkez Bankası (RBI) Başkanı Shaktikanta Das oldu. Das, spekülatif ve kumara benzer olduğu gerekçesiyle kripto para birimlerinin yasaklanması çağrısında bulunan duruşunu bir kez daha yineledi.

Hindistan Merkez Bankası, Kripto Paraları Değerlendirdi

Hindistan Merkez Bankası, kısa süre önce, büyümesine izin verilirse kripto para birimlerinin bir sonraki mali krize neden olacağı konusunda uyarıda bulunmuştu. Banka şimdi de kripto para birimlerinin kumar olarak değerlendirilmesini isteğiyle gündeme geldi.

hindistan merkez bankasi kripto paralar hakkinda degerlendirmede bulunduasd

RBI, yani Hindistan Merkez Bankası, kripto para birimlerinin finansal bir ürün olarak kabul edilemeyeceği düşüncesinde ısrarcı. Aynı zamanda onların, kumar faaliyetleri gibi ele alınmasını isteyen, yasakçı bir zihniyeti de bulunuyor.

Hindistan Merkez Bankası (RBI) Başkanı Shaktikanta Das, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklamalarda bulundu:

Değerlendirmesi tamamen hayal gücüne bağlı olan herhangi bir şey, yüzde 100 spekülasyondan başka bir şey değildir. Açık bir şekilde söylemek gerekirse, kumardır. Ülkemizde kumara izin vermiyoruz. Kumar oynamaya izin vermek istiyorsanız, bunu kumar olarak değerlendirin ve kuralları koyun.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x