Yükleniyor...

Recep Akdağ’dan TBMM İçin Dijital Para Önerisi Geldi

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını yayılmaya devam ederken TBMM’de 80 milletvekilinde virüs tespit edildi

recep akdag dijital para

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını yayılmaya devam ederken TBMM’de 80 milletvekilinde virüs tespit edildi. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Sağlık Komisyonu Başkanı Recep Akdağ, milletvekili kulislerindeki yoğunluğa dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Akdağ, virüsün yayılmasını önlemek adına bir dizi tedbir uygulanması gerektiğini ifade etti. Akdağ’ın bu tedbir önerileri arasında “dijital para” kullanımı da var. Akdağ, şu ifadeleri kullandı:

“Dijital para kullanalım, mümkün olduğu kadar parayla bulaşmayı önlemek için. HES kodu milletvekilleri için de kullanılsın. Milletvekillerinin dokunulmazlığı olduğu için kimse dokunamıyor ama en azından milletvekiline bildirilmesi lazım.”

Bilindiği üzere kağıt ve bozuk paralar, virüsün bulaşmasında büyük rol oynuyor. Akdağ bu nedenle dijital para vurgusu yaparak, virüs bulaşı ihtimalinin en aza indirgenebileceğini ifade ediyor.

Recep Akdağı’ın diğer önerileri ise şu şekilde: “Havalandırma yapılsın, maskesiz konuşulmasın, yemek ve ikramlar kısıtlansın, HES kodu kullanılsın.”

İnsanlar Dijital Paraya Yöneldi

Hali hazırda koronavirüs salgınıyla mücadele devam ederken, insanlar nakit para yerine akıllı telefonlar üzerinden ödeme yöntemlerini kullanmaya daha çok ağırlık vermeye başladı. Bu sayede temas da en aza indirgenmiş oluyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x