Yükleniyor...

Reddit Kurucu Ortağı: “Kripto Baharı Geldi, Bitcoin’in Geri Dönüşü Çok Yakın”

2012 yılında dijital varlık borsası Coinbase'e yatırım yapan Reddit'in kurucu ortağı Alexis Ohanian, kripto endüstrisinin altın gelişim çağına girdiğini söylüyor.

crypto spring

2012 yılında dijital varlık borsası Coinbase’e yatırım yapan Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, kripto endüstrisinin altın gelişim çağına girdiğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ohanian, Yahoo Finance’e verdiği röportajda; perde arkasında gerçekleşen iş miktarını söyleyerek, kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisinin ileride parlak bir geleceğe sahip olduğuna inandığı belirtiyor.

“Şunu söyleyebilirim ki; şu anda en üst düzey mühendisler, ürün geliştiricileri, tasarımcılar, herkes… blok zincirinin üzerine gerçek çözümler oluşturmak adına bir kripto baharı görüyoruz.

Bu altyapı üzerinde gerçekten üst düzey yeteneklerin geliştirildiğini görüyoruz. Bu benim için uzun vadeli değer yaratmanın en iyi işaretidir.”

Warren Buffett ve Charlie Munger gibi geleneksel yatırımcılar Bitcoin’den kaçmaya devam ederken, Ohanian BTC’nin Wall Street’te yavaş yavaş çekildiğini, önde gelen kripto para biriminin ise her halükarda devam edeceğini söylüyor.

Fiyatına gelince; Ohanian, Bitcoin’in kısa vadede 10 bin dolara geleceğini söylüyor. BTC Mart ayında yaşanan koronavirüs pandemisi korkuları sırasında 4.000 dolardan bile aşağıya düşmüştü. Ancak varlık o zamandan bu yana iyileşti. Dijital varlık, 16 Mart’tan bu yana %94 oranında arttı. Buna karşılık Dow Jones ve S&P 500 aynı dönemde sırasıyla %22 ve %24 oranında arttı.

Ohanian, hangi para birimlerini elinde tuttuğunu veya portföyünün yüzde kaçının dijital varlıklardan oluştuğunu açıklamasa da, kendisinin bir kripto para yatırımcısı olduğunu söylüyor.

“Şimdilik oldukça uzun bir süredir kripto para varlığım var ve bu konuda kendimi hala oldukça iyi hissediyorum. Bunları çok fazla değiştirmek istemiyorum çünkü ihtiyatlı bir hedge olduğunu düşünüyorum. ”

Reddit yakın zamanda Moon adlı Ethereum tabanlı bir token uygulamasına geçti. Bu token en iyi gönderileri ve yorumları olan kullanıcılar için bir ödül sistemi görevi görüyor.