Reddit Token'ında büyük vurgun: Modaretörler mal boşalttı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Reddit Token’ında büyük vurgun: Modaretörler mal boşalttı!

Popüler sosyal ağ platformu Reddit’in Community Points olarak bilinen ödül programını sonlandıracağını açıklamasından dakikalar önce moderatörler devasa satış gerçekleştirdi.

Reddit NFT Alaninda Yogun Ilgi Goruyor

Popüler sosyal ağ platformu Reddit’in Community Points olarak bilinen ödül programını sonlandıracağını açıklamasından dakikalar önce moderatörler devasa satış gerçekleştirdi.

Popüler sosyal ağ platformu Reddit, blockchain tabanlı topluluk puanı programının ölçeklenebilirlik sorunları nedeniyle 17 Ekim’de sonlandırıldığını duyurdu. Duyuru, kripto topluluğunda tartışmalara yol açtı ve pek çok kişi MOON token’ı elinden çıkarmaya başladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Reddit moderatörlerinin cüzdanlarındaki hareketlilik, en az üç moderatörün duyurudan hemen önce binlerce dolar değerinde MOON token’ı boşalttığını ortaya çıkardı. Son günlerin en skandal olaylarından biri bu gelişme sadece kripto endüstrinde değil, global çapta bir yankı yarattı.

Yine bir “insider trading” vakası daha!

Duyuru sırasında programa dahil olan kullanıcılar ve Reddit yetkilileri arasında büyük bir kaos yaşandı. Bununla birlikte zincir üstü verileri, Moon token tutan en az birkaç moderatörün duyurudan kısa bir süre önce milyonlarca token’ı boşaltan üç cüzdanla bağlantılı olabileceğini gösterdi.

Pledditor gibi onchain analistler, “Mcgillby” takma adlı bir subreddit moderatörünün eylemlerine dikkat çeken ilk kişiler oldu. Zincir üstü veriler, bu moderatörün Arbitrum Nova blokzincirindeki iki farklı işlem üzerinden 100 binden fazla MOON’u aktardığını ve bunları ETH’de 23.000 dolardan fazlaya dönüştürdüğünü ortaya koydu. Kullanıcı daha sonra önceki tüm Reddit gönderilerini sildi.

Başka bir olayda, Reddit’in açık açıklamasından sadece 17 dakika önce bir diğer moderatör rider_of_the_storm‘un o esnada değeri 69.000 doların üzerinde olan 345.422 Moons’u bir değişim adresine kaydırdığı iddia edildi. Söz konusu Reddit hesabı o zamandan beri devre dışı bırakıldı. Lookonchain‘e göre, zincir içi veriler, kripto para birimi alt düzenlemesini denetleyen yöneticilerin en az üçünün, duyurunun halka açıklanmasından yaklaşık 20 ila 30 dakika önce tokenleri tasfiye ettiğini gösterdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x