Yükleniyor...

Regülatörler, Bankaları Kripto Konusunda Uyarmayı Sürdürüyor

Regülatörler, bankaları kripto para sektörünün risklerine karşı uyardı.

regulatorler

Regülatörler, bankaları kripto para sektörünün risklerine karşı uyardı.

ABD bankacılık düzenleyicileri, geçtiğimiz yıl kripto para sektöründe yaşanan sıkıntıların, bankaların kripto sektöründen uzak tutulmasının önemini ortaya koyduğunu savundu.

Regülatörler, Bankaları Uyardı

ABD Federal Rezervi ve diğer regülatörler, bankacılık sistemi için bir kripto para uyarısı yayımladı. Ancak açıklamada, geleneksel kredi şirketlerinin dijital varlıklarla nasıl başa çıkacağına dair yeni bir politika geliştirmiyor.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Birkaç büyük kripto şirketinin son zamanlardaki başarısızlıklarının vurguladı önemli riskler göz önüne alındığında, regülatörler, bankacılık organizasyonundaki kripto varlıklarla ilgili faaliyetler ve risklerle ilgili temkinli bir yaklaşım benimsemeye devam ediyor”

Regülatörler, dijital varlık ihraç etmenin ve bunları bilançoda bulundurmanın, “”güvenli ve sağlam bankacılık uygulamalarıyla büyük olasılıkla tutarsız” olduğunu savundu. Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) ve Federal Mevduat Sigorta Şirketi’nin (FDIC) de dahil olduğu üç regülatör “kripto varlıkla ilgili faaliyetlerde yoğunlaşan iş modelleriyle ilgili önemli güvenlik ve sağlamlık endişeleri” olduğunu vurguladı..


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x