Yükleniyor...

Rehber: Tron (TRX) Stake Eterek Sun Coin Nasıl Kazanılır?

DeFi çılgınlığı devam ederken, Tron kurucusu Justin Sun da hiçbirimizi şaşırtmayarak bundan eksik kalmadı ve bir deney gerçekleştirmeye karar verdi.

rehber tron trx stake eterek sun coin nasil kazanilir 8

DeFi çılgınlığı devam ederken, Tron kurucusu Justin Sun da hiçbirimizi şaşırtmayarak bundan eksik kalmadı ve bir deney gerçekleştirmeye karar verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tron’un amansız pazarlamacısı ve CEO’su Justin Sun, “DeFi Meme Coin” heyecanına girmeye karar vererek kendi “SUN” isimli coin’ini piyasaya sürdü. 2 Eylül’den itibaren Justin Sun’ın yeni parası SUN için farming de başlamış oldu. Sun, bu projenin Tron’un DeFi potansiyelini öğrenmek için deneysel bir çalışma olduğunu dile getirmişti.

Biz de bugünkü yazımızda sizlere ücretsiz bir biçimde nasıl “SUN” stake’i yapacağınızı ekran görüntüleriyle anlatmaya çalışacağız.

rehber tron trx stake eterek sun coin nasil kazanilir

Öncelikle https://sun.io/adresine girmemiz gerekiyor. Daha sonra yukarıda bulunan connect to wallet kısmından TronLink Wallet’imizi bağlamamız lazım. Şayet TronLink cüzdanınız yoksa açılan sayfada hemen aşağıda yer alan linkten indirip elde edebilirsiniz.

rehber tron trx stake eterek sun coin nasil kazanilir 1

Bildiğiniz üzere Metamask gibi diğer cüzdanlara benzer şekilde TronLink de Chrome’a eklenti olarak geliyor. Oldukça basit bir indirme ve kaydolma süreci var.

Eğer TronLink cüzdanınızda TRON’unuz yoksa kullandığınız borsadan ya da diğer cüzdanlardan TRON aktarmanız lazım. Bunun için cüzdanımıza bağlandıktan sonra Chrome’da üst kısımda yer alan kısımdan cüzdanımıza giriyoruz.

rehber tron trx stake eterek sun coin nasil kazanilir 2

Daha sonra yine yukarıdaki görselde yer alan TronLink kısmına tıklayarak cüzdanımıza giriş yapıyoruz. Sonra aşağıdaki görselde yer alan adres kısmını kopyalıyoruz ve bu adrese TRON gönderiyoruz.

rehber tron trx stake eterek sun coin nasil kazanilir 3

TRON’lar cüzdanımıza geçtikten sonra Sun.io’ya geri dönebiliriz. Anasayfada üst kısımda cüzdanımızda ne kadar TRX olduğu görünecektir.

rehber tron trx stake eterek sun coin nasil kazanilir 4

Yukarıdaki gibi “Genesis Mining”e tıkladığımız zaman, stake için ilk adımı atmış olacağız.

rehber tron trx stake eterek sun coin nasil kazanilir 5

Bu kısımda üstteki alanda stake etmek istediğimiz TRX miktarı isteniyor. Ne kadar TRX stake etmek istiyorsak yazıyoruz. Aşağıdaki kısımda ise TronLink cüzdanımızda yer alan TRX miktarı görünüyor. O kısmı kontrol ederek bir rakam girebilirsiniz. Daha sonra “STAKE” butonuna tıklayarak işlemimizi başlatmış oluyoruz. Karşımıza bir onay alanı çıkacak. Eğer herhangi bir yanlışlık yoksa kabul etmek için “Accept” diyoruz.

rehber tron trx stake eterek sun coin nasil kazanilir 6

Bir sekme açılıyor ve TRON Scan linkimizi de bize yönlendiriyor. İşlem tamam. Daha sonra ana sayfadan dilediğiniz kontrolü yapabilirsiniz.

rehber tron trx stake eterek sun coin nasil kazanilir 1

Bunun dışında “Genesis Mining”e tıkladıktan sonra açılan sayfada bir de “Claim” alanı bulunuyordu. Bu alandan elde ettiğiniz SUN’ları toplayabileceksiniz. Sekme henüz aktif değil ve 17 Eylül tarihini veriyor.

rehber tron trx stake eterek sun coin nasil kazanilir 2

Her ne kadar tarih olarak 17 Eylül gösterilse de Justin Sun, bugün Twitter üzerinden bir açıklama yaparak dağıtımın daha erken başlayacağını söyledi. Sun, yakın zamanda bir duyuru yapacaklarını dile getirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x