Yükleniyor...

Rekor Seviyede XRP Kilidi Açıldı, Neler Oluyor?

WhaleAlert, bilinmeyen cüzdanlarda yaklaşık 1 milyar adet Ripple'ın (XRP) kilidinin açıldığını duyurdu.

Rekor Seviyede XRP Kilidi Acildi Neler Oluyor

WhaleAlert, bilinmeyen cüzdanlarda yaklaşık 1 milyar adet Ripple’ın (XRP) kilidinin açıldığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto endüstrisinde, birçok majör projenin akıbeti merak konusu oldu. Terra krizinin yaşanması ve FTX‘in iflas etmesi önceki yıla damga vurdu. Solana da bu olayların ardından güçlü bir düşüş yaşadı. Diğer taraftan Ripple, SEC ile süregelen davasının sonucuna odaklandı. Tüm kripto ekosisteminin diken üstünde olduğu bu günlerde, WhaleAlert‘ten bir alarm geldi. Kripto takip kuruluşu, 1 milyara yakın XRP‘nin kilidinin açıldığını ifade etti.

XRP Kilitleri Açılıyor, Bu Neyin İşareti?

Yılın ilk gününde, yaklaşık 310 milyon dolarlık 1 milyar adet Ripple’ın (XRP) kilidi açıldı. Bu kilit açılımı, XRP’nin topluluğu tarafından oldukça normal karşılandı. Ancak bu sefer durum biraz farklı ilerledi. Daha önceki yüksek miktarlı kilit açılımları, Ripple emanetlerinden açılmıştı. Bu seferki kilit açılımı, bilinmeyen cüzdanlarda gerçekleşti.

Bithomp, kilit açılımı gerçekleşen bu cüzdanları, her biri şu anda 1 milyar adet XRP tutan şirkete ait yerel bir cüzdan olarak tanımladı. Bugün kilidi açılan varlıklar ise halen cüzdanlarda tutulurken, borsalara herhangi bir giriş sağlanmadı.

Bilindiği gibi, her ay emanet cüzdanlardan belirli bir XRP‘nin kilidi açılıyor. Bu olay, XRP‘nin doğrudan şirket tarafından işlemlerde kullanımını amaçlıyor. Başlangıçta 100 milyar XRP arzının yüzde 55‘i bu tür hesaplarda kilitlenmişti. Bu emanetçiler güncel olarak, yüzde 47′lik bir orana düştü.

Belki de Ripple tarafının en önemli mevzularından birisi olan bu arz durumunun ortasında, WhaleAlert tarafından paylaşılan bilinmeyen cüzdanlar dikkat çekti. Kilitleri açılan varlıklar, dolaşıma dahil olarak token enflasyonunda artışa neden olabiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x