Yükleniyor...

Rekor! Türk Kripto Para Borsalarının Günlük İşlem Hacmi 1 Milyar Doları Aştı

Lider kripto para birimi Bitcoin rekor üstüne rekor kırmaya devam ederken Türk yatırımcıların kripto paralara yönelik ilgisi de giderek artıyor.

rekor turk kripto para borsalarinin gunluk islem hacmi 1 milyar dolari asti

Lider kripto para birimi Bitcoin rekor üstüne rekor kırmaya devam ederken Türk yatırımcıların kripto paralara yönelik ilgisi de giderek artıyor. BloombergHT’nin Türkiye merkezli iki büyük kripto para borsasının yöneticilerine dayandırdığı haberde yerli borsaların günlük işlem hacminin 1 milyar dolar seviyesini geride bıraktığı belirtildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz ayın başlarında son derece önemli 20 bin dolarlık psikolojik direnç seviyesini kırmayı başaran Bitcoin deyim yerindeyse 34.684 dolara kadar soluksuz bir şekilde yükseldi. Hal böyle olunca tüm dünyayla birlikte Türk yatırımcıların da Bitcoin’e olan ilgisi bir hayli arttı.

Öte yandan Bitcoin’in rekorları ardı ardına kırarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasıyla birlikte Türkiye merkezli kripto para borsalarının günlük işlem hacminde de devasa bir artış yaşandı. Türkiye merkezli kripto para borsalarının işlem hacmi son aylarda 500-600 milyon dolar seviyelerinde seyrederken yılbaşıyla birlikte 1 milyar dolar seviyesinin üzerine yükseldi.

Türk Kripto Para Borsaları Borsa İstanbul İle Yarışıyor

Günlük işlem hacminin 1 milyar dolar seviyesinin üzerine yükselmesiyle, Türk kripto para borsaları, Borsa İstanbul’un günlük işlem hacminin dörtte birine yaklaşmış oldu. Borsa İstanbul’un 40 milyar liralık günlük işlem hacmi yaklaşık 5,3 milyar dolara tekabül ediyor.

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x