Yükleniyor...

Renault Korea, The Sandbox ile Dijital Otomobil Deneyimi Sunacak

Renault Korea, metaverse üzerinde dijital otomotiv deneyimleri sunmak için The Sandbox ile ortaklık kurdu.

Renault Korea The Sandbox ile Dijital Otomobil Deneyimi Sunacak

Renault Korea, metaverse üzerinde dijital otomotiv deneyimleri sunmak için The Sandbox ile ortaklık kurdu.

Oyun endüstrisinin geleceğinde parlak bir rol oynayan metaverse üzerinde yapılan iş birlikleri artıyor. Yalnızca oyun değil, dijital yapısının birçok alanda faaliyete ayak uydurabilen metaverse ile bu kez Renault ve The Sandbox ile otomotiv endüstrisine adım atılıyor.

Renault Korea, The Sandbox ile Metaverse’e Açılıyor

Fransız otomobil üreticisi Renault SA’nın Güney Koreli yan kuruluşu olan Renault Korea Motors, metaverse tabanlı bir oyun platformu olan The Sandbox ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Ortaklık kapsamında, iki firma dijital bir rota oluşturarak NFT geliştirecekler. Ayrıca, tüketicilere metaverse aracılığıyla dijital alanda otomobilleri deneyimleme fırsatı sunulacak.

Marka için gelişim sağlayacak yeni bir dijital ortam oluşturulacağını belirten Renault Kore CEO’su Stephane Deblaise, ortaklıkla ilgili şunları söyledi:

“Şirketimizin hazırladığı yeni dijital yolculuk, tüketicilere genişletilmiş bir marka deneyimi sunmayı ve markayı tanıtmayı amaçlıyor”

Renault Kore ayrıca, The Sandbox platformunda bulunan çeşitli markalarla işbirliği içinde bir pazarlama kampanyası yürütmeyi planlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner