Yükleniyor...

Reuters’ın Bitcoin Rallisi Manşeti Ölümsüz Hale Geldi

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldiği tarihi rallisi kripto paranın blokzincirinde ölümsüzleştirildi

reutersin bitcoin rallisi manseti olumsuz hale geldi

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldiği tarihi rallisi kripto paranın blokzincirinde ölümsüzleştirildi. En eski kripto para madencilik havuzlarından biri olan Slush Pool, ikonik Reuters manşetini Bitcoin’in 659678. blokuna taşıdı:

“Dolar, ABD’nin teşvik umutlarıyla birlikte çakılırken, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünyanın en büyük uluslararası haber ajansı olan Reuters tarafından yayınlanan 1 Aralık makalesi, Bitcoin savunucularının bunca zaman boyunca sabırla işaret ettiği durumu anlatıyor. 

Makalede doların, onu daha da zayıflatacak devasa bir mali teşvik paketi hakkındaki yenilenen görüşmelerin ardından iki buçuk yıl içindeki en düşük seviyesine ulaşmasından bahsediliyor. Bu durum ise, lider kripto para birimi olan Bitcoin’in 1 Aralık’ta ulaştığı 19.918 dolarlık tarihi zirvesi ile aynı zamana denk geldi.

Doların değerini diğer büyük itibari para birimleri karşısında yükselten ABD Doları Endeksi (DXY), Ocak 2018’den bu yana ilk kez 91’in altında duruyor. Bitcoin’in bir enflasyon koruması olarak uzun zamandır beklenen kabulü, Bitcoin savunucularının yakın zamana kadar göz ardı edilen endişelerini gün yüzüne çıkarıyor. 

Gizli Mesajlar Yeni Değil

Blokzincirinde gizli mesajlar bırakma geleneği, gizemli Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto tarafından başlatılmıştı. Bitcoin’in genesis (ilk/yaratılış) blokuna The Times’ın 3 Ocak 2009’da yayınlanan efsanevi “Şansölyebankalar için ikinci kurtarma paketinin eşiğinde” manşetine yer vermişti. 

Geçtiğimiz aylarda 12.5 BTC sübvansiyonlu son blok olan 629.999. bloka The New York Times’ın 2 Nisan tarihli manşetine yer verilmişti. Bu ise Satoshi’ye açık bir saygı duruşunu içeriyordu: “Fed’in 2.3T dolar enjeksiyonu ile 2008 krizindeki desteğini de aşmış durumdayız.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x