Yükleniyor...

Revolut, Kripto Kışına Rağmen Gelirlerini Artırdı

Fintech şirketi Revolut, kripto kışının yoğun geçtiği 2022 yılında gelirlerini yüzde 33 oranında artırmayı başardı.

revolut

Fintech şirketi Revolut, kripto kışının yoğun geçtiği 2022 yılında gelirlerini yüzde 33 oranında artırmayı başardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl kripto kuruluşları için sert bir kış yaşandı. FTX’in de iflas ettiği 2022 yılında, binlerce kripto kuruluşu zorlu süreçlerden geçti. Bu süreçlerde, iflas eden veya zarar eden şirket sayısı çoğaldı. Ancak İngiltere merkezli Fintech şirketi Revolut, geçtiğimiz yıl tüm zorlu süreçlere rağmen gelirlerini yüzde 33 oranında artırdı.

Revolut, Geçtiğimiz Yıl Gelir Artışı Yaşadı

Londra merkezli Fintech şirketi Revolut, 2022 yılında gelirlerini 1 milyar doların üzerine çıkarmayı başardı.

Kripto kışının zorlu geçtiği 2022 yılında Revolut, ödemeler, abonelikler ve işletme hesapları gibi gelirlerden 1.3 milyar dolarlık bir gelir elde etti. Bu miktar, şirketin 2022 yılında gelirlerini yüzde 33 oranında artırması anlamına geliyor. Şirketin finans direktörü Mikko Salovaara, bu gelir artışını “güçlü bir ivme kazanma” olarak değerlendirdi.

Denetleyici ve düzenleyici kurum olan FRC’ye bağlı bir şekilde hareket eden Revolut, muhasebe sisteminin yetersiz bulunmasının ardından 2021 yılında yapılanmaya gitmişti. Konuyla ilgili konuşan Salovaara, “Muhasebe sistemlerimizin değiştirilmesi gerekiyordu. Mümkün olan en yüksek muhasebe standartlarına tabi tutulduk.” dedi.

Açıklanan verilere göre, 2022 yılında Revolut’un elde ettiği gelirlerin yaklaşık yüzde 10’unu kripto tarafı oluşturuyor. Salovaara, bu durumu kripto kışına bağladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x