Yükleniyor...

Revolut’a Kıbrıs’tan Kripto Hizmeti Onayı

Avrupa dijital bankası Revolut'a, Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CYSEC) tarafından Avrupa Ekonomik Alanı (AÇA) genelinde kripto hizmetleri sunmasına izin veren yetki verildi.

Revoluta Kibristan Kripto Hizmeti Onayi

Avrupa dijital bankası Revolut‘a, Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CYSEC) tarafından Avrupa Ekonomik Alanı (AÇA) genelinde kripto hizmetleri sunmasına izin veren yetki verildi.

Kripto para borsaları, aldıkları düzenleyici onayıyla sık sık gündeme geliyor. Bugün, Binance ve Gate.io farklı ülkelerde faaliyetlerini genişletmek için onay aldığını gördük. Şimdi de Revolut’a Kıbrıs’ta kripto hizmetleri sunması için onay verildi.

Revolut, 17 Milyon Müşteriye Kıbrıs’tan Hizmet Sağlayacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kıbrıs’tan onay alan 33 milyar dolar değerindeki Revolut’un, CYSEC’den kripto varlık servis sağlayıcısı (CASP) almaya hak kazanan ilk kuruluş olduğu belirtildi.

Revolut elde ettiği yetkiyle AEA‘daki (Avrupa Ekonomik Alanı) 17 milyon müşterisine Kıbrıs’taki yeni bir kripto merkezinden hizmet sağlayacak. Revolut, ada ülkesi seçmesinin nedeninin Crypto.com, eToro ve Bitpanda gibi şirtketleri de çeken düzenlemelere bağlı olduğunu söyledi.

Revolut ayrıca Birleşik Krallık müşterilerine Birleşik Krallık merkezli kuruluşundan hizmet vermeye devam edeceğini de doğruladı. İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) ile olan kayıt başvurusu hala çözülmemiş durumda ve firma FCA’nın Geçici Kayıt Rejimi (TRR ) aracılığıyla orada kripto hizmetleri sunabiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x