Yükleniyor...

Rhodium, 26 Milyon Dolarlık Davayla Karşı Karşıya

Kripto madencilik firması Rhodium Blockchain, barındırma sözleşmeleri kapsamında davayla karşı karşıya.

madencilik

Kripto madencilik firması Rhodium Blockchain, barındırma sözleşmeleri kapsamında davayla karşı karşıya.

Eski adıyla Riot Blockchain’in ilerleyen dönemde Rhodium’a bir dava açabileceği bildirildi. Şirket açacağı dava ile “belirli barındırma sözleşmelerini” feshetmeyi ve ödenmemiş güç kredilerini geri ödemekten kurtulmayı istiyor.

Bitcoin Madencisi, Rhodium Dava ile Karşı Karşıya Kalabilir

Kripto madenciliği şirketi Riot Platforms, eski adıyla Riot Blockchain, Bitcoin madenci Rhodium Enterprises’a karşı yasal bir işlem başlattı. Rhodium Enterprises, Riot’un yüzde yüz iştiraki olan Whinstone’un Bitcoin madencilik tesislerinin kullanımıyla ilgili barındırma ve hizmet ücretlerini ödemeyerek Riot ile olan sözleşmesini ihlal ettiği iddiasıyla “26 milyon dolardan fazla” para talep etmek için bir dilekçe sundu.

madencilik

Riot aynı zamanda, Rhodium ile “belirli barındırma sözleşmelerini” feshetmek için izin istedi ve sona erdiğinde ödenmemiş güç kredilerini geri ödemekten muaf tutulmayı teklif etti. Ancak bu aşamada, ödenmemiş ücretlerin tahsil edilmesinin olasılığının tahmin edilmesi belirsizliğini koruyor.

Riot’un 2023’ün ilk çeyreğinde, 2022’nin ilk çeyreğine kıyasla yüzde 50,5’lik bir artışla 2.115 Bitcoin çıkardığı açıklandı. Şirket, kripto madenciliği sektöründeki zorluklarla karşılaşmaya devam edeceğini ve “likiditesinin ve uzun vadeli borcunun olmamasının” onu “bu tür bir konsolidasyondan fayda sağlamak” için iyi konumlandırdığını belirtti. Ayrıca Riot’un son zamanlarda iflas eden bankalarla herhangi bir ilişkisinin olmadığı da vurgulandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x