Yükleniyor...

“Rich Dad, Poor Dad” Yazarı Kiyosaki, Bugün Daha Fazla Bitcoin (BTC) Satın Alacağını Duyurdu, Peki Neden?

İnsanlar genellikle Bitcoin'i (BTC) daha yüksek karlar için başkalarına satabilecekleri umuduyla satın alırlar.

btc

İnsanlar genellikle Bitcoin’i (BTC) daha yüksek karlar için başkalarına satabilecekleri umuduyla satın alırlar. Ancak Robert Kiyosaki gibi ünlü bir finans uzmanı için Bitcoin, hükümetin gözetiminden kurtulmak için bir fırsattır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rich Dad Poor Dad yazarı bu sabah bir tweet attı ve Bitcoin’in federal olarak kontrol edilen bir versiyonu olan “dijital yuan” konusundaki endişelerinden bahsetti.

Bitcoin ve Dijital Yuan Savaşı

Geriye dönüp bakıldığında, Dijital Yuan, tek amacı özel bir blockchain defterinin üzerine ulusal bir para birimi koymak olan merkez bankası dijital para birimleri veya CBDC kategorisine giriyor. Bitcoin, aksine, bir değil yüz binlerce varlık – diğer bir deyişle madenciler tarafından yönetilen, merkezi olmayan bir kripto para birimi olarak hizmet ediyor.

Her zaman olduğu gibi, hiçbir hükümet veya merkez bankası Bitcoin’in kaynak kodu üzerinde kontrol sahibi olamaz ve bu da onu bir CBDC’den daha bağımsız kılar.

Çin’in CBDC alanına dahil olmasıyla, işler insanların finansal yaşamları üzerinde sanal kontrol elde etme konusuna döndü. Bir Wall Street bankacısı Financial Times’a verdiği demeçte, Başkan Xi Jinping’in yetkili rejiminin, insanların günlük işlemlerini radarına getirmek için dijital yuan veya dijital renminbi kullanacağını belirtti. Avustralya Stratejik Politika Enstitüsü’nde kıdemli analist olan Samantha Hoffman, “Dijital renminbi büyük ölçüde Çin Komünist partisinin kontrol uygulama kabiliyetiyle ilgili” ifadelerini kullandı.

Bu tür korkular tek başına insanları Bitcoin’i tercih etmeye yöneltti. Bitcoin’in blok zincirindeki her işlem izlenebilirken, destekleyicileri alfanümerik kimliklerin arkasına saklanma eğilimindedir ve bu nedenle düzenleyicilere karşı güvenlik katmanı elde edilir.

Kiyosaki, Bitcoin Satın Alıyor

Kiyosaki, bugün Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Bitcoin’i tercih etmesinin ve daha fazla Bitcoin alacak olmasının nedenlerini açıkladı:

“Hükümetin sahte gözetim kripto parası yerine Bitcoin’i tercih ederim. Daha fazla Bitcoin satın alacağım.”

Shark Tank yatırımcısı ve yazılım girişimcisi Kevin O’Leary ise CNBC’ye verdiği bir röportajda, ülkedeki kripto para madenciliği süreciyle ilgili karbon sorunlarına atıfta bulunarak Çin’in “kan parası” yerine Bitcoin almayı tercih ettiğini söyledi. O’Leary’e göre ayrıca yatırımcılar Çin’in Bitcoin üzerindeki aşırı kontrolü konusunda endişelerini sürdürüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x