Yükleniyor...

Richard Wyckoff: “Bitcoin İçin 8.000 Dolar Tehlikesi Devam Ediyor”

Bitcoin (BTC) için uzun vadede yükselişlerin yaşanacağı neredeyse tüm analistler tarafınan ortak bir görüş olarak kabul ediliyor.

bitcoin btc dusus tehlikesi

Bitcoin (BTC) için uzun vadede yükselişlerin yaşanacağı neredeyse tüm analistler tarafınan ortak bir görüş olarak kabul ediliyor. Ancak son günlerde lider kripto paranın, oynaklığı ve ayın en düşük seviyelerine yaklaşması sonucu; 8.000 dolar seviyesine tekrardan geri çekilebileceğine dair işaretler olarak görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Richard Wyckoff, farklı birçok analiz biçimine öncülük eden bir teknik analist olarak biliyor. Kripto para topluluğunda ise Wyckoff şemaları ile tanınıyor. Bu analist,  Bitcoin’in tekrardan 8.000 dolara doğru gitmesi yüksek ihtimal olarak kabul ediyor.

Wyckoff analizini paylaşan bir trader ise; “Hacimsel olarak yüksek taramaya verilen tepkiler göz önünü alındığında; Bitcoin’in mevcut durumunu, tarihteki hareketleri ile karşılaştırmak oldukça zor ancak kısa zaman içerisinde lider kripto varlığı 8.000 dolar belki de 7.000 dolar seviyelerinde tekrardan görebiliriz” açıklamasında bulundu.

Bitcoin’in Richard Wyckoff teknik analizi, geri çekilmenin yakın olduğunu gösteren tek işaret değil. Geçtiğimiz hafta başka bir analist tarafından paylaşılan bu grafik, Bitcoin’in makro fiyat hareketini gösteren ve “Gauss Kanalı” olarak adlandırılan göstergeyi içeriyor.

Kanalın son 5 yılda verdiği işaretlere ve bu işaretler doğrultusunda Bitcoin’in verdiği tepkilere baktığımızda, her kırmızı renk geçişinde Bitcoin %50 oranında geri çekilmiş. 2018 yılında 6.000 dolar seviyesinden 3.150 dolar seviyesine düşmeden önce kırmızı renk gösteren kanal, benzer şekilde 2014’ün sonralarında 400 dolar olan Bitcoin’in 200 doların altına geri çekilmesinden hemen önce kırmızı renk göstermişti.

Kanal henüz düşüş eğilimi göstermese de, Bitcoin’in fiyatı haftalardır 9.000 dolar ortalarında takılı kalmış durumda. Kanalın kırmızı renge geçiş yapması, Bitcoin için yeni bir facia olarak yorumlanabilir.