Yükleniyor...

Ripple 1 Milyar XRP’yi Piyasaya Sürdü! XRP Fiyatının Düşmesi Bekleniyor

Mayıs ayına girer girmez Ripple her zamanki gibi 1 milyar XRP’yi piyasaya sürdü.

Ripple 1 Milyar XRP’yi Piyasaya Sürdü XRP Fiyatının Düşmesi Bekleniyor

Mayıs ayına girer girmez Ripple her zamanki gibi 1 milyar XRP’yi piyasaya sürdü. Birkaç saat önce, Ripple son birkaç yıldır yaptığı şeyi tekrarlayarak emanet kasasından bir milyar XRP’yi çıkardı. Transfer, her biri 500 milyon XRP olmak üzere iki işlemde gerçekleştirildi.

Bu, XRP topluluğundan karışık bir tepki uyandırdı, bazıları yine öfkelenerek bunun fiyatı düşüreceğine inanırken, diğerleri duruma alışmış gözüküyor. 1 milyar XRP’nin yazım zamanındaki değeri 219 milyon dolar civarında.

Ripple ve Bir Milyar XRP

Ripple, birkaç yıldır düzenli olarak bir milyar XRP’yi piyasaya sürüyor. Şirketin CEO’su Brad Garlinghouse’un geçen yıl belirttiği gibi, bu fonlar XRP’nin likiditesini artırmak, yardım kuruluşlarına göndermek ve diğer girişimlere yatırım yapmak için kullanılıyor.

Bununla birlikte, XRP topluluğundaki bazı kişiler hala XRP’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması için Ripple’ın bu politikadan vazgeçmesi gerektiğini düşünüyor.

21 Milyon BTC vs 100 Milyar XRP

Bitcoin’in 21 milyon arzı varken XRP’de bu miktar 100 milyardır. Daha az olan BTC yarılanmaya giderken XRP’de böyle bir şey mümkün değildir. Mayınlı olarak 100 milyar XRP çoktan oluşturulmuş ve yarısından fazlası şirketin elinde bulunuyor. Sabit olarak 1 milyar XRP her ay piyasaya sürülüyor ve satılamayan XRP emanet hesaba geri gönderiliyor.

Mevcut XRP Duruşu

Son Bitcoin toparlanmasından sonra, üçüncü en büyük kripto para birimi XRP, 0,2353 dolar seviyesine ulaşmayı başardı. Bununla birlikte, Ripple’ın kripto parası şimdi BTC ile birlikte biraz geriledi ve yazım sırasında CoinMarketCap’tan elde edilen verilere göre 0,219 dolar seviyesinde işlem görüyor oturuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner