Yükleniyor...

Ripple 45 Milyon Dolarlık XRP Satın Aldı

San Francisco merkezli Ripple tarafından yayınlanan rapora göre şirket, üçüncü çeyrekte talep üzerine 81 milyon dolarlık ODL (On-Demand Liquitidy) satışı gerçekleştirdi

ripple xrp satin aldi

San Francisco merkezli Ripple tarafından yayınlanan rapora göre şirket, üçüncü çeyrekte talep üzerine 81 milyon dolarlık ODL (On-Demand Liquitidy) satışı gerçekleştirdi. Buna karşılık, bir önceki çeyrekte bu rakam 33 milyon dolar civarında yer alıyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ek olarak Ortalama Günlük Hacim (ADV) de önemli artış gösterdi. Bu çeyrekte ADV, yüzde 106 oranında artış göstererek 404 milyon dolara yükseldi. 2020 yılının üçüncü çeyreğindeki toplam XRP hacmi ise 37 milyar dolar olarak raporlandı.

Ripple Tarafından Başlatılan Kredi Hattı, ODL Satışlarını Arttırdı

Geçtiğimiz çeyrekte Ripple, “Kredi Hattı” adı verdiği yeni hizmetini kullanıma sundu. Bu hizmet ile birlikte ODL müşterileri kolaylıkla XRP kullanarak doğrudan Ripple’dan kredi kullanabiliyorlar.

Kredi Hattı kullanarak XRP aracılığı ile Ripple’dan kredi satın alan müşteriler, bu sayede birçok prosedürden kurtularak nakit ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, “Kredi Hattı” ODL müşterileri tarafından denenmiş ve geri dönüşlerin son derece olumlu olduğu belirlenmiş. Bu hizmet ile şirketler, yeni pazarlara girmek ve yeni müşterilere ulaşmak için ya da işlerine daha fazla yatırım yapmak için bu sermayeyi kullanabilirler.

Daha önceleri xRapid olarak adlandırılan ODL ödeme hizmeti, XRP’yi iki fiat para birimi arasında bir köprü olarak kullanıyordu. ODL müşterilerinin parayı, tercih ettikleri para biriminde tutabilmeleri, eski ödeme yöntemlerine göre avantajlı olarak adlandırılıyor. “Kredi Hattı” ile birlikte ODL müşterileri artık tüm para birimlerinde kolaylıkla işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Ripple Neden XRP Satın Alıyor?

Ripple‘ın programlı satış olarak bilinen ve piyasalara doğrudan XRP sattığı uygulama gelen tepkiler üzerine 2019 yılının son çeyreğinde sonlandırıldı.

Kripto para topluluğundan gelen tepkiler şu şekildeydi;

“Ripple, milyarlarca dolar değerinde XRP satıyor ve fiyatı düşürüyor. Bu tür bir davranışın kripto para dünyasında kabul görmesi mümkün değil. Elbette XRP’nin büyük bir potansiyele sahip olduğunu biliyoruz ancak bunun derhal sona erdirilmesi gerekiyor.”

Şimdilerde ise piyasa sağlığını ve XRP‘nin mevcut fiyatını korumak isteyen şirket piyasa fiyatından XRP satın alaya başladı. Yayınlanan raporda, 2020 yılının 3.çeyreğinde Ripple’ın piyasadan 46 milyon değerinde XRP satın aldığını görebiliyoruz.

Ripple’ın yerel kripto parası XRP yazım itibari ile 0.256 dolar seviyesinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x