Ripple, 5. En Büyük Güneydoğu Asya Bankasını Ağına Eklendi • Coinkolik
Yükleniyor...

Ripple, 5. En Büyük Güneydoğu Asya Bankasını Ağına Eklendi

Ripple, banka ağını genişletmeye devam ediyor.

Ripple RippleNet

Ripple, banka ağını genişletmeye devam ediyor. Ripple servisi RippleNet, son olarak Malezya’nın CIMB Group’unu ağına ekledi. CIMB, Güneydoğu Asya’nın en büyük beşinci bankası. RippleNet ağına katılan CIMB, anında sınır ötesi ödemeler için Ripple işe işbirliği yapacak.

RippleNet’in müşteri tabanı artık CIMB’in küresel ödemelerini kolaylaştıracak yüzlerce küresel finans kurumundan oluşuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Teknolojik gelişimin en ileri noktasında olmasına CIMB, Güneydoğu Asya’nın ilk bankalarından biridir ve daha hızlı ve daha kolay ödeme için Blockchain’e güvenmiş durumda. RippleNet ile kurulan ortaklık ile bankanın müşterilerin işlemlerinin yavaş ve verimsiz bir şekilde yerine getirilmesi tarihe karışabilir.

Dünya Bankası’nın paylaştığı rakamlar, Güneydoğu Asya’ya yapılacak olan para gönderimlerinin 2018’de 120 milyar dolara çıktığını gösteriyor. Ancak sınır ötesi ödemeler için küresel pazar çok daha büyük. Boston Consulting Group (BCG) yıllık 27 trilyon dolarlık bir hacim tahmininde bulunuyor. Bu hacim CIMB için Güneydoğu Asya bölgesinde yüzde 40’lık bir pay olduğu göz önünde bulundurulduğunda gerçekten büyük bir pazar.

CIMB, mevcut havale servisi SpeedSend’i geliştirmek için Ripple’ın Blockchain tabanlı çözümünü kullanacak. Bu servis şu anda kullanıcıların para gönderip almalarını sağlıyor ve doğrudan hesap kredisi ve anında nakit tahsilatı gibi özelliklere sahip.

Ripple teknolojisi ile SpeedSend’in birleştirilmesi SpeedSend’in Malezya ile sınırlı kalmayacağı anlamına geliyor. İşbirliği özellikle Güneydoğu Asya bölgesi boyuncaki sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x