Anasayfa Haberler Ripple, Bankacılık Uygulaması Xumm'u Başlatmaya Hazırlanıyor

Ripple, Bankacılık Uygulaması Xumm’u Başlatmaya Hazırlanıyor

Gelen son bilgiler Ripple’ın (XRP) Xumm adındaki bankacılık uygulamasını çok yakında başlatacağını gösteriyor. XRPL Labs’ın baş geliştiricisi Wietse Wind, Ripple’ın (XRP) “Xumm” bankacılık uygulamasıyla birlikte “Xumm Pro” adındaki ücretli sürümünü de başlatmayı düşündüklerini söyledi.

Xumm ile Bankalara Gerek Kalmayacak

Ripple’ın Xpring girişimi XRPL Labs’ın Xumm bankacılık uygulaması ile kullanıcıların bankaların herhangi bir müdahalesi olmadan cüzdan hesabında fiat ve dijital para birimlerini saklamasına izin verilecek. Başka bir deyişle, Xumm bankalar dahil olmadan bankacılık hizmetleri sunacak.

Xumm bankacılık uygulaması, Ripple’in çözümlerinde yaygın olarak kullanılan XRP tarafından desteklenecek, her türlü kullanıcı için kullanılabilir olacak. Kullanımı kolay olan uygulamada kullanıcılardan kripto para cüzdanları veya benzer uygulamalarda olduğu özel bir bilgi talep edilmeyecek. Bu nedenle kullanıcılar XRP’ye dayalı hızlı ödeme ağını kullanarak işletmelerle kolayca bağlantı kurabilecekler.

Xumm Kripto Para Piyasası İçin Önemli Bir Atılım

Uygulama, şirketlerin XRP Blockchain’ini kullanması ve tüketicilerle etkileşime girmesi için çok uygun bir yol sunacak. Ayrıca, Ripple’ın girişimi kripto paraların geleneksel para sistemini nasıl ele geçirebileceğini de gösteriyor. Uygulama, kendi kendini sürdürebilen bir ekosistem haline gelmeye bir adım daha yakın olan sektörde kesinlikle önemli bir atılım olarak değerlendiriliyor.

Uygulamanın Ücretli Sürümü: Xumm Pro

XRPL Labs’in baş geliştiricisi Wietse Wind, Xumm Pro uygulamasının ücretli sürümünü de başlatmayı düşündüklerini paylaştı. Wind’e göre, Xumm Pro, herkes için aynı temel özelliklere sahip olacak. Bununla birlikte, bazı yeni özelliklerle ek değer oluşturulacak. Ancak Ripple, kullanıcıları ücretli aboneliğe zorlamayacak.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

775BeğenenlerBeğen
197TakipçilerTakip Et
12,171TakipçilerTakip Et
72AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar