Yükleniyor...

Ripple: Bitcoin’den Çok Daha İyiyiz!

Ripple Labs‘ın baş pazar stratejisti Cory Johnson, Bitcoin ağının saat başına işlem yapabilme konusunda teknolojik kısıtlamalara sahip olduğu görüşünde.

Ripple XRP Cory Johnson

Ripple Labs‘ın baş pazar stratejisti Cory Johnson, Bitcoin ağının saat başına işlem yapabilme konusunda teknolojik kısıtlamalara sahip olduğu görüşünde. Johnson, hiç kimsenin Bitcoin’in dakika başına kaç işlem yaptığıyla ilgili konuşmadığına vurgu yapıyor.

Johnson Bitcoin ile ilgili konuyu madencilik faaliyetlerine de getirerek, madencilik konusunda ciddi kısıtlamalar olduğunu ve madenciliğin giderek daha pahalı hale geldiğini söylüyor. Özellikle Bitcoin madenciliğinin yüzde 80’inin Çin’de yapıldığını belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Johnson konuşmasına şu şekilde devam ediyor;

Çinli’ler Bitcoin ağı üzerinden büyük bir güce sahip. Bunun kimliği bilinmeyen Bitcoin yaratıcısı tarafından istenmeyen bir durum olduğunu düşünüyorum. Ripple Labs, XRP için teknoloji geliştirmeyi seçti. XRP’de madencilik bulunmuyor ve saniyede 1.500 işlem gerçekleştiriliyor. Ripple Labs, şu anda dünyanın farklı bölgelerinde bulunan finans alanından 150’den fazla müşteriye sahip. Bu müşteriler büyük bankalar ve havale şirketleri. Çoğu XRP kullanıyor. XRP, sınırlar arası işlemlerde maliyeti 400 baz puandan 40 baz puana düşürürken, işlem süresini 4 günden 2 dakikaya indiriyor.

Johnson, dijital paralarla işlem sürelerinin günlerden dakikalara ve hatta saniyelere düşürülebileceği görüşünde. Ancak ona göre Bitcoin ağının zayıf teknolojisinden dolayı çok sayıda işlem yapamıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x