Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ripple: Bitcoin'den Çok Daha İyiyiz!

Ripple: Bitcoin’den Çok Daha İyiyiz!

ABONE OL:google-news

Ripple Labs‘ın baş pazar stratejisti Cory Johnson, Bitcoin ağının saat başına işlem yapabilme konusunda teknolojik kısıtlamalara sahip olduğu görüşünde. Johnson, hiç kimsenin Bitcoin’in dakika başına kaç işlem yaptığıyla ilgili konuşmadığına vurgu yapıyor.

Johnson Bitcoin ile ilgili konuyu madencilik faaliyetlerine de getirerek, madencilik konusunda ciddi kısıtlamalar olduğunu ve madenciliğin giderek daha pahalı hale geldiğini söylüyor. Özellikle Bitcoin madenciliğinin yüzde 80’inin Çin’de yapıldığını belirtiyor.

Johnson konuşmasına şu şekilde devam ediyor;

Çinli’ler Bitcoin ağı üzerinden büyük bir güce sahip. Bunun kimliği bilinmeyen Bitcoin yaratıcısı tarafından istenmeyen bir durum olduğunu düşünüyorum. Ripple Labs, XRP için teknoloji geliştirmeyi seçti. XRP’de madencilik bulunmuyor ve saniyede 1.500 işlem gerçekleştiriliyor. Ripple Labs, şu anda dünyanın farklı bölgelerinde bulunan finans alanından 150’den fazla müşteriye sahip. Bu müşteriler büyük bankalar ve havale şirketleri. Çoğu XRP kullanıyor. XRP, sınırlar arası işlemlerde maliyeti 400 baz puandan 40 baz puana düşürürken, işlem süresini 4 günden 2 dakikaya indiriyor.

Johnson, dijital paralarla işlem sürelerinin günlerden dakikalara ve hatta saniyelere düşürülebileceği görüşünde. Ancak ona göre Bitcoin ağının zayıf teknolojisinden dolayı çok sayıda işlem yapamıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar