Yükleniyor...

Ripple, Bitstamp Hisselerini Satın Aldı 

Ripple, Amerikan yatırım şirketi Pantera Capital’ın sahip olduğu Bitstamp hisselerini satın aldığını duyurdu.

ripple

Ripple, Amerikan yatırım şirketi Pantera Capital’ın sahip olduğu Bitstamp hisselerini satın aldığını duyurdu. 

Bu stratejik hamle, Ripple’ın devam eden büyüme odaklı çabalarıyla kanıtlanmış olan genişleme eğilimini yansıtıyor. Yatırım yönetim firması Galaxy Digital Holdings, son üç aylık raporunda bu gelişmeye yer verdi. Rapora göre Galaxy Digital, Pantera’ya Bitstamp hisselerini bu yılın ilk çeyreğinde Ripple’a satmasını tavsiye etti. Galaxy Digital Başkanı ve CIO’su Christopher Ferraro da bu ay yapılan hissedar güncelleme konferasında bu hamlenin altını çizdi. 

Satın Alma İle İlgili Detaylar Henüz Belli Değil

Bloomberg’in 2014 yılında yayınladığı rapora göre Pantera Capital, İngiltere merkezli borsanın önemli ölçüde tanınmasından hemen önce, 2013 yılında Bitstamp’a 10 milyon dolara varan önemli bir yatırım yapmıştı. Ancak Pantera, on yıl sonra hisselerini Ripple’a satma kararı aldı. 

XRP topluluğu içinde önemli bir etki sahibi olan WrathofKahneman’ın belirttiği gibi, satışın kesin nedeni belirsizliğini korumaya devam ediyor. Satın alma işleminin altını çizen WrathofKahneman, satışın bir satın alma olarak görülmediğini belirterek Galaxy Digital’ın bakış açısına dikkat çekti. Bu durum, Ripple’ın Likidite Merkezi (LH) çözümünü güçlendirmek ya da Talep Üzerine Likidite (ODL) hedeflerine hizmet etmek için stratejik olarak hareket edip etmediği konusunda spekülasyonlara yol açtı. 

Bununla birlikte, Bitstamp’ın Ripple’ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) için uzun süredir devam eden ortaklarından biri olduğu unutulmamalıdır. 

Buna ek olarak, The Crypto Basic tarafından önceki raporlarda vurgulandığı üzere, Bitstamp kısa süre önce Ocak ayında EUR destekli IOU’ları ağa entegre ederek XRP Ledger üzerindeki hizmetlerini genişletti. Bitstamp hisse senedi alımı, Ripple’ın tekliflerini güçlendirmek için yaptığı bir başka stratejik hamleyi ifade ediyor. Ancak, satın alma hedefine ilişkin belirli ayrıntılar şu an için sınırlı. Ripple’ın kısa süre önce saklama ve tokenizasyon sektörüne açılmak için dijital varlık saklama firması Metaco’yu satın aldığını da hatırlatalım. 

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse daha önce yaptığı açıklamalarda, şirketin bu genişleme girişimleri için kullanılabilecek 1 milyar dolara kadar rezervi olduğunu açıklamıştı. Firma, ABD SEC ile uzun süredir devam eden yasal mücadelesine rağmen büyümeye ve genişlemeye devam etti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x