Yükleniyor...

Ripple Boğaları İçin Felaket: XRP Fiyatı Uçurumun Kenarında

Altcoin’ler, geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, özellikle Bitcoin'e karşı kayda değer kazançlar vermeye başlayan Ethereum ile güçlü performanslar gördü.

xrp düşüş ripple

Altcoin’ler, geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, özellikle Bitcoin’e karşı kayda değer kazançlar vermeye başlayan Ethereum ile güçlü performanslar gördü. Son birkaç gün içinde gelişen popüler bir duygu, piyasa değeri ile üçüncü büyük kripto olan XRP’nin patlamaya hazır olacağını hissettiriyor.

Ancak, herkes bu düşünceye katılmıyor ve XRP’nin Ethereum ile aynı kazanımlara maruz kalmayacağı görüşünü desteklemek için teknik ve temel nedenlere işaret ediyor.

XRP Fiyatı Uçurumun Kenarında

Kripto para trader’ı Jonny Moe’ya göre, XRP şu anda teknik açıdan zor bir durumda. Trader, kripto para biriminin açık bir şekilde azalan üçgen deseninde işlem yaptığını ve XRP’nin düşüş eğilimine girdiğini söyledi.

Gerçekten de, azalan bir üçgen, Bitcoin’in 2018’deki 6.000 dolarlık destekten 3.150 dolar seviyesine düşmesine sebep olmuştu ve ayrıca 2019’un boğa piyasasında zirveye işaret edende yine azalan bir üçgen oluşumuydu. Bu tarihsel emsal üçgenin altına bir hareketin yakın olmasa da, XRP boğaları için felaket olacağına işaret ediyor.

XRP’nin fiyat görünümüne ilişkin düşüş eğilimi, varlığın ikinci dayanak noktası olan ABD doları karşısındaki performansına uzanıyor.

Kripto para analisti Byzantine General, 13 Nisan’da bir grafik paylaşarak bu düşünceyi açıklığa kavuşturdu ve XRP’nin makro bir bakış açısından üzücü bir noktada olduğunu vurguladı. Grafik, kripto para biriminin önemli bir yatay düzeyde çift ret aldığını ve o zamandan beri tarihsel likiditenin çok az olduğu bir bölgeye girdiğini gösteriyor. Grafiğe istinaden analist şunları yazdı:

Bu muhtemelen şimdiye kadar gördüğüm en korkunç grafiklerden biri. XRP sahibi olmak istemem.

Ripple XRP’leri Bir Kez Daha Boşaltıyor

Kripto para trader’larını XRP’nin görünümü hakkında endişelendiren sadece düşüş grafikleri değil. Büyük kripto para işlemlerini izleyen Twitter hesabı “Whale Alert”, Ripple cüzdanlarından OTC Dağıtım cüzdanına 55.000.000 XRP’nin (değeri 10 milyon dolardan fazla) aktarıldığını duyurdu.

Ripple, XRP’nin satışının kripto para biriminin fiyatını bastırdığını şiddetle reddetse de, piyasadaki his, şirket tarafından herhangi bir satış sonrası altcoin’in yönünün aşağı olacağıdır. Ripple’ın iddiası doğru olsa bile, piyasanın aksini gördüğü gerçeği, yakın gelecekte fiyatları düşürmek için yeterli olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner