Yükleniyor...

Ripple, Brezilya Bankalarıyla Ortaklıkları Geliştirecek

Son zamanlarda 10 milyar dolarlık bir değerlenme yaşayan Blockchain ödeme şirketi Ripple, önümüzdeki yıl Brezilyalı bankaları ile daha fazla ortaklık hedefliyor.

Ripple Brezilya Bankalarıyla Ortaklıkları Geliştirecek

Son zamanlarda 10 milyar dolarlık bir değerlenme yaşayan Blockchain ödeme şirketi Ripple, önümüzdeki yıl Brezilyalı bankaları ile daha fazla ortaklık hedefliyor. Şirketin Güney Amerika Genel Müdürü Luiz Antonio Sacco, Reuters Brezilya’ya bir demeç verdi. Sacco, şirketin mevcut hedefinin, havale işlemlerini daha verimli hale getirmek için ülkedeki bankalar ve düzenleyicilerle koordinasyon sağlamak olduğunu dile getirdi.

Ripple İçin Fırsatlar Artacak

Ripple, bu yılın başlarında Brezilya’da faaliyete geçti ve şimdiden Santander, Bradesco, Rendimento ve ülkedeki diğer bankalarla ortaklıkları var. Sacco, “Uluslararası bankacılık dahil finansal işlemleri kolaylaştırmak için Brezilya bankacılık mevzuatındaki art arda ilerledikçe, buradaki fırsatlar önümüzdeki yıllarda büyük ölçüde artacaktır” dedi. Brezilya’daki sınır ötesi ödeme işlemlerinin çoğu şu anda rapor başına pahalı ve bir haftaya kadar sürebilen SWIFT aracılığıyla işleniyor. Sacco, Ripple üzerinden yapılan transferlerin bankalar tarafından tahsil edilen tutarın yüzde 10’una kadar mal olabileceğini söyledi.

Ripple, bu ayın başlarında 200 milyon dolarlık C serisi fonlama turu gerçekleştirdi. CEO Brad Garlinghouse, o zamanlar firmanın müşteri tabanının yüzde 30-40 büyümesini ve işlem hacminin 2020’de yüzde 600’ün üzerine çıkmasını beklediğini söyledi. Ripple’in küresel ödeme ağı RippleNet’te 300’den fazla müşterisi var. Bu 300 müşteriden “iki düzineden fazla” firmanın XRP’den yararlanan Talep Üzerine Likidite çözümünü kullanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner