Yükleniyor...

Ripple, BTC ve ETH’nin Çevre Dostu Olmadığını Söylüyor

Ripple, çeşitli para birimlerinin sürdürülebilirliğini özetledi ve XRP'nin diğerlerinden çok daha çevre dostu olduğunu vurguladı.

ripple BTC ETHnin çevre dostu olmadığını söylüyor

Ripple, çeşitli para birimlerinin sürdürülebilirliğini özetledi ve XRP’nin diğerlerinden çok daha çevre dostu olduğunu vurguladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Diğer kripto para birimlerinden farklı olarak, XRP’nin dolaşımı için büyük miktarda enerji gerekmiyor. Ripple geçtiğimiz günlerde Dünya Dünya Günü’nde çeşitli para birimlerinin sürdürülebilirliğini ve çevresel etkilerini özetleyen ve XRP’yi en çevre dostu olarak vurgulayan bir rapor yayınladı. Ripple, kağıt para basmanın uzun vadede sürdürülebilir olmadığını belirtti. Büyük ormansızlaşma ve banknot üretimi için gerekli olan çeşitli unsurların kullanımının çevre üzerinde ciddi bir etkisi olduğunu açıkladı.

Kirliliğe Sebep Oluyorlar

Fiziksel paralar da dünyanın kirliliğine katkıda bulunuyor. Metal madenciliği ve yeni madeni paraların üretimindeki enerji maliyetleri doğaya zarar veriyor. Ripple, banka ve kredi kartlarının geleneksel bankacılık sistemi için en yeşil alternatif olduğunu söyledi. Plastik olmasına rağmen, kartların ömrü daha uzun ve madeni paralarla aynı üretim maliyetlerini taşımıyor.

Yaygın olarak kabul edilen iki kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) bahseden Ripple, bu iki kripto para biriminin yüksek enerji tüketimi gerektiren PoW (proof of work) madenciliği ile çıkarıldığını ifade etti. Ripple’a göre, bu ikisinin aksine, XRP’nin dolaşımı için çok büyük miktarda enerjiye ihtiyacı yok ve bu nedenle de XRP mevcut en sürdürülebilir para birimi biçimlerinden birisi.

Bitcoin veya Ethereum’dan farklı olarak, XRP’nin mevcut olan her bir para birimi zaten yaratılmıştır… Raporda XRP’nin inanılmaz derecede verimli ve sürdürülebilir bir para birimi olduğu da ileri sürülüyor.