Ripple CEO JPM Coin

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD merkezli finans devi JPMorgan Chase’in kısa süre önce duyurduğu kripto parası JPM Coin hakkında konuştu. Garlinghouse, JPM Coin’in birlikte çalışabilirlikten uzak olduğunu ve önemli bir yenilik sunmadığını söyledi. Garlinghouse, sözlerini Washington’da düzenlenen 4. DC Blockchain Zirvesi’nde dile getirdi.

JPMorgan Chase, geçtiğimiz yılın ortasında JPM Coin adını verdiği ABD dolarıyla desteklenen yeni bir kripto para geliştirdiğini duyurmuştu. JPM Coin ABD dolarıyla destekleniyor ve bundan dolayı değeri dolara eşit olacak.

Birçok uzman ve analist, JPMorgan’ın kripto parasının Ripple’ın XRP’sine doğrudan rakip olduğunu söylüyor. Buna karşın Ripple CEO’su bu görüşlerle aynı görüşte değil. Garlinghouse, JPM Coin’in bugün tam olarak finansal hizmetler sektörünü karakterize eden aynı parçalanmaya yol açacağı görüşünde.

Garlinghouse, JPM Coin’in sadece dolar karşılığında verildiğini ve dolara muhtaç olduğunun altını çiziyor. Garlinghouse, bundan dolayı kripto para biriminin hiçbir sorunu çözemediğini dile getiriyor.

Ripple CEO’sunun JPM Coin hakkındaki tek olumlu görüşü Blockchain ve kripto para sektörüne JPMorgan gibi oyuncuların girmesi tarafında. Garlinghouse, gülümseyerek bu konuda tek iyi olan şeyin bu olduğunu belirtiyor.

Tüm bunlarla birlikte Binance Research bir araştırma yaptı. Yapılan araştırma sonucunda JPM Coin’in bankalar arası işlemler açısından kapalı bir ağ çözümü olarak doğrudan XRP dile rekabet edemeyeceği sonucuna varıldı. Bu da JPM Coin’in XRP’ye rakip olamayacağı tezini güçlendirmiş oldu.

Kripto para dünyasındaki son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edebilir, Facebook sayfamızı beğenebilir ve Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.