Yükleniyor...

Ripple CEO’su, Devasa Bitcoin (BTC) Alımına Övgülerde Bulundu

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, yakın zamanda attığı bir tweet'te, MicroStrategy'nin devasa Bitcoin bahsi hakkında yorum yaptı ve hareketi "cesur" ve "parlak" olarak tanımladı.

Ripple CEOsu Devasa Bitcoin BTC Alimina Ovgulerde Bulundu

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, yakın zamanda attığı bir tweet’te, MicroStrategy’nin devasa Bitcoin bahsi hakkında yorum yaptı ve hareketi “cesur” ve “parlak” olarak tanımladı.

CEO, daha büyük şirketlerin varlıklarını kripto para birimleri lehine çeşitlendirerek trendi takip etmesini bekliyor:

“Bunu yapan ilk şirketlerden biri, ancak kesinlikle son olmayacak.”

Microstrategy’nin Hisseleri Yüzde 13 Arttı

Bugün erken saatlerde MicroStrategy, kripto para birimini ana rezerv varlığı olarak benimseme kararını açıkladı. NASDAQ’da listelenen şirket, toplam kurumsal değerinin (TEV) yüzde 25’ine eşit olan 250 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

MicroStrategy CEO’su Michael J. Saylor, Bitcoin’i nakit ağırlıklı bilançosunu niceliksel genişlemeden koruyabilecek meşru bir alternatif yatırım olarak tanımladı. Haberlere tepki olarak şirketin hisseleri yaklaşık yüzde 13 arttı ve piyasa değerini 1.35 milyar doların üzerine çıkardı.

Messari’nin kurucusu Ryan Selkis’e göre bu, halka açılmayı planlayan kripto para şirketleri için iyiye işaret. Coinbase, 2020’nin 4. çeyreğinde borsaya açılabilir.

“Bu özellikle Coinbase ve DCG halka arz beklentileri için iyiye işaret. Deli gibi teklif alabilirler. ”

Garlinghouse’un İleri Görüşlü Çağrıları

Garlinghouse, “küresel nüfusun” fiat para birimlerine olan güvenin azalması nedeniyle kurumsal firmaların çeşitlenmeyi seçeceğini öngörmüştü. MicroStrategy’nin kripto para birimlerine olan ilgisi CEO’yu haklı çıkardı.

Ripple CEO’su ayrıca, bankaların 2018’de doğrudan kripto para birimi saklama hizmeti sunmaya başlayacağını yine doğru bir şekilde tahmin etti.

Garlinghouse’un bazı tahminleri o kadar da gerçekçi değil. Kasım 2019’da, tüm kripto para birimlerinin yüzde 99’unun sıfıra gideceğine dair çılgın bir tahmin yapmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner