Yükleniyor...

Ripple CEO’su Garlinghouse: Yakında Olayı Ripple ve XRP Tarafından Dinleyeceksiniz

Ripple’ın avukatı Stuart Alderoty, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) San Francisco merkezli ödeme şirketine karşı açtığı suçlamaların merkezinde tek bir yasal soru olduğunu söylüyor.

ripple ceosu garlinghouse yakinda olayi ripple ve xrp tarafindan dinleyeceksiniz

Ripple’ın avukatı Stuart Alderoty, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) San Francisco merkezli ödeme şirketine karşı açtığı suçlamaların merkezinde tek bir yasal soru olduğunu söylüyor.

Bu haftanın başlarında SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğu ve şirketin kayıtsız menkul kıymet satışı gerçekleştirdiği iddiasıyla şirkete resmen dava açtı.

Bir Daily Hodl haberine göre, Ripple’ın avukatı Stuart Alderoty, 2013 yılına kadar uzanan SEC şikayetinin neden yedi yıldır yapılmadığını soruyor ve SEC’i tüm hikayeyi aktarmamakla suçluyor:

“Dolandırıcılık” veya “yanlış beyan” iddiaları yok. Sadece yasal bir soru var: Ripple’ın XRP dağıtımlarından bazıları bir yatırım sözleşmesi oluşturdu mu? Mahkemede dava açmak ve sektöre hak ettiği netliği sağlamak için sabırsızlanıyoruz.”

Alderoty’a göre SEC, olayı tümüyle aktarmıyor:

“Her zaman olduğu gibi, SEC gerçekleri, alıntıları vb. kısaltıyor. Örneğin: 2018 yılı boyunca Ripple’ın XRP satışlarının küresel XRP hacminin yalnızca %0.095 ila %0.43’ünü temsil ettiğini ve 2019’un birinci çeyreğinde bu satışların toplam ticaret hacminin %0.22’sini oluşturduğunu belirtmiyor.”

Ripple’ın avukatı ayrıca SEC şikayetinin ABD hükümeti tarafından yapılan diğer sınıflandırmalar ile çeliştiğini söylüyor:

“2015 yılında ABD Hükümeti XRP’nin dijital bir para birimi olduğu sonucuna vardı. Bildiğim kadarıyla, SEC hala ABD Hükümeti’nin bir parçası. İyi yanı şu ki, sektör nihayet hak ettiği netliğe kavuşacak.”

Hem Alderoty hem de Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, dünyanın yakında olayı Ripple tarafından duyacağını söylüyor:

“Çok önemli bir hatırlatma!

Dünya, şimdiye kadar hikayeyi SEC’in tarafından duydu. Yasal sürecin başlamasıyla dünya yakında gerçekleri açık ve eksiksiz bir şekilde duyacak.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x