Yükleniyor...

Ripple CEO’su Kripto Düzenlemeleri Konusunda İyimser

Ripple CEO'su, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda kripto para düzenlemeleri hakkındaki iyimserliğini dile getirdi.

Ripple CEOsu Kripto Duzenlemeleri Konusunda Iyimser

Ripple CEO’su, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda kripto para düzenlemeleri hakkındaki iyimserliğini dile getirdi.

Küresel düzenleme standartlarının eksikliği, işletmelerin daha düşük engellere sahip olan ülkelere gitmesine ön ayak oluyor. Ancak, bazen de kuralların az olması felaketle sonuçlanıyor. FTX ve Bahamalar arasındaki ilişkide bunu gördük. 2023’ün kripto düzenlemesi için belirleyici bir yıl olup olmayacağı, düzenleyicilerin FTX çöküşü ışığında kriptoya baskı yapma çağrısında bulunmasıyla görülmeye devam ediyor.

Ripple CEO’su Düzenleyici Netlik Elde Edileceğine İnanıyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Twitter paylaşımına göre, 2023 yılında ABD’de kripto para birimi için düzenleyici netlik elde edilmesi olasılığı konusunda iyimser.

Garlinghouse, 118. Kongre’nin ilk gününde yaptığı açıklamada, Menkul Kıymetler Netlik Yasası, Yatırımcılar ve Dijital Varlıklar için Kripto Para Kolaylaştırma Yasası (RFIA) ve Dijital Varlıklar için Netleştirme Yasası gibi yasa tasarılarına işaret etti.

Şu ana kadar hiçbir yasa tasarısı herkesin beklentilerini karşılayamamış olsa da, Garlinghouse bunun bir engelden ziyade bir fırsat olarak görülebileceğine inanıyor. Bu teklifler Kongre’deki tartışmalar için bir başlangıç noktasından daha fazlasını sağlayabilir.

Garlinghouse, Singapur, AB, Brezilya ve Japonya gibi diğer ülkelerin, mevzuat ve düzenleme açısından ABD’dekilerden daha ileride olan kripto çerçeveleri oluşturduğunu belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x