Yükleniyor...

Ripple CEO’su, SEC Davasının Olası Sonuçları Hakkında Yeni Açıklamalarda Bulundu

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, haber programı Axios’a SEC davasının olası sonuçları hakkında açıklamalarda bulundu

ripple ceosu sec davasinin olasi sonuclari hakkinda yeni aciklamalarda bulundu

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, haber programı Axios’a SEC davasının olası sonuçları hakkında açıklamalarda bulundu. Garlignhouse, Ripple’ın menkul kıymet olarak sınıflandırılması sonucunda şirketin ortadan kalktığı bir durumda, XRP’nin işlem yapmaya devam edeceğini söyledi.

“Bir menkul kıymete sahipseniz, size bir şirketin sahipliğini verir, değil mi? Ripple ortadan kalkarsa, XRP işlem yapmaya devam eder.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Garlinghouse, XRP’nin bir menkul kıymet olabileceğini iddia eden tek ülkenin ABD olduğunu da ekliyor.

Ripple, Aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sunmakla suçlayan bir dava ile sarsılmıştı.

Bununla birlikte, son Tetragon kararının gösterdiği gibi, XRP’nin yasal statüsünü belirlemede mahkeme son söz hakkına sahip olacak.

Sektörü Olumsuz Etkileyecek

Eski CEO Chris Larsen ile birlikte davalı olarak yer alan Ripple yöneticisi, SEC’in yaptırım eyleminin tüm sektörü olumsuz etkileyeceğini söylüyor:

“Bu sadece Ripple için kötü değil. Amerika Birleşik Devletleri’nde genel anlamda kripto para alanı için kötüdür ve bu girişimcilik faaliyetinin Amerika Birleşik Devletleri dışına taşınmasına neden oluyor. Bunun kripto para endüstrisi için kesinlikle olumsuz olduğunun işareti olduğunu düşünüyorum.”

Daha önce de aktardığımız üzere Ripple, SEC ile yasal sıkıntılara rağmen ABD dışında 15 bankacılık ortağıyla anlaşma imzalamayı başarmıştı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x