Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple (XRP) Ripple CEO'su, Şirketin İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

Ripple CEO’su, Şirketin İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

ABONE OL:google-news

Ripple, küresel ekonomiyi sarsan pandemiye rağmen etkileyici bir ilk çeyrek rakamlarına sahip. Ripple CEO’su Brand Garlinghouse, sanal bir toplantıda konuşarak şirketin ilk çeyrekte ‘güçlü bir ivme’ yaşadığını belirtti. Özellikle, dünya çapında 300’den fazla finans kurumunu içeren RippleNet ağı, 2019 4. çeyrek ile 2020 2. çeyrek arasındaki işlem hacminde yüzde 85’lik bir artış gördü.

Ripple’in Talep Öncesi Likidite (ODL) ürünü, ön finansman olmadan sınır ötesi ödemelerin yapılmasına olanak tanıyarak aynı süre içinde yüzde 190 büyüdü.

İşe Alımları Yavaşlatıyor

Garlinghosue, 1921’den 1923’e kadar hiperinflasyon döneminde topluca para basan Weimar Cumhuriyeti’ni hatırlatan fiat para birimlerinin kaldırılmasını öngörüyor ve o zamanlarda bir somun ekmek satın almak için el arabası taşıyan insanları örnek gösteriyor.

ABD doları için bu kadar kasvetli bir görünüm olmasa da CEO, pandemik kaynaklı krizin hızla ortadan kalkmasını beklemiyor. Ripple şu ana kadar fırtınayı başarıyla atlattı, ancak Garlinghosue şirketin işe alma konusunda ‘çok daha düşünceli’ olacağını söyledi. Ripple’ın yıl sonuna kadar 575 kişilik bir ekibe sahip olması bekleniyor (ilk tahmin 560 çalışan).

Bir Çözüm Olarak XRP

XRP’den bahseden Garlinghouse, yüksek işlem hızı ve düşük enerji tüketimi nedeniyle kripto para biriminin Bitcoin ve Ethereum’a kıyasla ödemeler için önemli ölçüde daha sürdürülebilir olduğunu iddia ediyor:

“XRP’yi ödemeler için gerçekten etkili bir araç olarak nasıl kullandığımıza ve kullanacağımıza odaklanmaya devam edeceğiz.”

Ripple patronu ayrıca merkez bankalarının “iyi bir eğilim” olarak tanımladığı dijital ödemeleri entegre etmek için aktif olarak çalıştıklarını belirtiyor. Santander ve PNC gibi çok sayıda yüksek profilli banka, ödemeler için Ripple’ın yazılımına güvenirken, henüz XRP kullanmıyorlar.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,288TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar