Yükleniyor...

Ripple CEO’su XRP’lerini Gizlice Nakde mi Çeviriyor?

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse davasında yeni bir şikayet dilekçesi ortaya çıktı.

ripple ceosu xrplerini gizlice nakde ceviriyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse davasında yeni bir şikayet dilekçesi ortaya çıktı. Dilekçeye göre Garlinghouse kendisini “HODLer” olarak tanımlıyor fakat XRP’lerini gizlice nakde çeviriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlk olarak Mayıs 2018’de açılan ve Ripple’ın XRP’sinin 2013 yılındaki ICO teklifinin Menkul Kıymetler Yasası’nı ihlal ettiği iddialarına odaklanan davada yeni gelişmeler var. 25 Mart’ta güncellenen şikayet dilekçesinde Garlinghouse, sahip olduğu XRP’leri nakde çevirirken, hissedarlarına da tüyo vermekle suçlanıyor.

67 milyon XRP’yi Nakde Çevirmekle Suçlandı

Değiştirilen şikayet ayrıca Garlinghouse’un 2017 yılında XRP ile ilgili olarak kendisini “çok, çok, çok uzun pozisyonda” ve “HODL tarafında” temsil ettiğini vurgulayarak, Ripple CEO’sunun XRP’sini uzun vadede tutacağını söylediğini iddia ediyor. Davacılar Garlinghouse’un 2017 yılında 67 milyon XRP sattığını iddia ederek, Ripple’dan aldığı tüm token’ları alındığı günlerde tasfiye ettiğini ekledi.

Davada iddia edilen bir diğer husus ise var olan 100 milyar XRP’nin tamamının 2013 yılında kuruluşundan önce herhangi bir dağıtımdan önce ve spekülatif yatırımlar dışında işlevsellik olmadan Ripple tarafından yoktan var edildiği.

Yanlış Beyanla Suçlanıyor

Davacılar ayrıca, Ripple ve Garlinghouse’un XRP’yi bir aracı kripto para birimi şeklinde yanlış tanıttığını böylece token’ın bir hisse senedi olarak sınıflandırılmasından kaçındığını vurguladı. Kısaca davacılar, XRP’nin amacının yanlış açıklandığını iddia ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x