Yükleniyor...

Ripple CEO’su XRP’nin Menkul Kıymet Durumu Hakkında Konuştu

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP’nin SEC tarafından bir menkul kıymet ilan edilirse Ripple’a ne olacağını açıkladı

xrp menkul kiymet ripple ceo

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP’nin SEC tarafından bir menkul kıymet ilan edilirse Ripple’a ne olacağını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Morgan Creek Digital’den Anthony Pompliano ile yakın zamanda yayınlanan bir podcast’te, XRP’nin SEC tarafından menkul kıymet ilan edildiği distopik bir senaryodan bahsetti ve bunun San Francisco merkezli blockchain firması için ölüm çanı olacağına inanıyor. Garlinghouse, şu ifadeleri kullandı:

“XRP’ye bir menkul kıymet olarak bakmanın çok zor olduğunu düşünüyorum. Biliyorsunuz, XRP burada Amerika Birleşik Devletleri’nde bir menkul kıymet olarak kabul edilseydi bile başka G20 piyasaları farklı bir görüşe sahip olurdu. XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu düşünen dünya çapında herhangi bir pazar olduğunu düşünmüyorum.”

Böyle olumsuz bir düzenleme yapılırsa, Garlinghouse, ABD vatandaşlarının XRP ticareti yapmak için bir komisyoncu bayi lisansına ihtiyaç duyacağını iddia ediyor. Buna Ripple da dahil olabilir çünkü şirket, On-Demand Liquidity (ODL) teknolojisiyle desteklenen şirketlere kripto para birimleri sağlar. Ancak Ripple’ın müşterilerinin yalnızca küçük bir kısmı aslında ABD’den:

“Müşterilerimizin çoğu uzun süredir ABD müşterisi değil. RippleNet müşterilerinin yüzde 90’ından fazlası Amerika Birleşik Devletleri dışında… Küçük ülkeler için daha çok acı veren sınır ötesi ödeme sorununu çözüyoruz.”

Garlinghouse, Ripple’ın küresel genel merkezinin Japonya, Singapur veya Birleşik Krallık’a taşınmasıyla ilgili spekülasyonlar arasında Amerika dışında başarılı bir şekilde faaliyet gösterebileceğini açıkça ortaya koyarken, Ripple’ın “gururlu bir ABD şirketi” olduğunu vurguluyor.

Garlingouse, konuşmasının devamında şunları söyledi:

Bitcoin‘in (ve tüm kripto paraların) uzun vadeli başarının yolu entelektüel olarak dürüst olmamızdır. Sadece XRP şirketlerinin etkili bir şekilde rekabet edebilmesi için değil, diğer projeler için de kaliteli bir alana ihtiyaç var.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x