Ripple CEO’sundan Önemli Açıklamalar • Coinkolik
Yükleniyor...

Ripple CEO’sundan Önemli Açıklamalar

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ırkçı davranışlara karşı tavır aldı.

ripple ceosu george floyd

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ırkçı davranışlara karşı tavır aldı. Garlinghouse herkesi, ırkçılarla savaşmak için ‘proaktif’ bir yaklaşım benimsemeye davet ediyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD’de siyahi George Floyd’un polis şiddeti ile öldürülmesine karşı konuşan en son üst düzey yönetici oldu. Garlinghouse, Twitter’daki 247 bin takipçisine ‘proaktif bir şekilde ırkçılık karşıtı’ olunması yönünde çağrıda bulundu. Ünlü CEO, insanların bu konuda sessiz kalmamalarını istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

46 yaşındaki Afroamerikalı Floyd, polis memuru Derek Chauvin’in dizini boynuna bastırarak dakikalarca bekletmesi sebebiyle nefes alamayarak hayatını kaybetti. Bu acımasız polis vahşeti ABD çevresinde (ve sınırlarının ötesinde) büyük protestolara yol açtı. Garlinghouse insanların ve ırkçı saldırılara maruz kalanların acısını, bu durumu kendisi bizzat yaşamadığı için ‘tam olarak anlayamadığını’ kabul etse de, bu toplulukların yaşamları için savaşanlarla dayanışma içinde olduğunu söylüyor.

Bitcoin Bizi Kurtaracak

Max Keiser ise Bitcoin’in Amerikalıların öfkelerinden ‘para kazanmalarının’ en iyi yolu olduğunu söyledi. Bu arada, merkezi olmayan kripto para biriminin gücünü vurgulayan bir ‘Bitcoin Bizi Kurtaracak’ posteri, dün gece yapılan Floyd protestosu sırasında ekranlara yansıdı.