Yükleniyor...

Ripple CEO’sundan Şaşırtan Açıklama: Balinaların BTC’yi etkilediği kadar XRP Fiyatını Etkilemiyoruz

Blockchain ödeme ağı Ripple’ın CEO'su, şirketin büyük miktarlarda XRP satmasına rağmen ilişkili kripto para birimine “dump” yapmak istemediğini söyledi.

Xrp ripple dump

Blockchain ödeme ağı Ripple’ın CEO’su, şirketin büyük miktarlarda XRP satmasına rağmen ilişkili kripto para birimine “dump” yapmak istemediğini söyledi.

5 Ocak tarihinde CNN ile yaptığı röportajında ​​Brad Garlinghouse, Ripple’ın XRP ile olan ilişkisi hakkında tartışmalara yeni bir boyut ekledi.

Garlinghouse: Ripple “Xrp Fiyatını Kontrol Etmiyor”

Garlinghouse, XRP topluluğuna Ripple’ın XRP ekosisteminde en büyük pay sahibi olduğunu ve XRP başarısı için en çok ilgilenen taraf olduğunu söylüyor. Ripple’ın bu mülkiyeti nasıl yönettiği konusunda Garlinghouse şunları söyledi:

Evet, Ripple’ın birçok XRP’si var, XRP’nin başarısı ile çok ilgileniyoruz, ancak dump yapıldığı suçlamaları gerçeği yansıtmıyor, bunu yapmak bizim çıkarlarımıza hiç uygun değil. Bunu asla yapmayız ve aslında, sahip olmadığımız XRP’nin çoğunu emanetlerde kilitlemek için adımlar attık, böylece onlara dokunamayacağımızı gösteriyoruz.

1 Milyar XRP Piyasaya Sürüldü

Ancak, şirket uzun zamandır XRP’yi toplu olarak satıyor ve geçen yıl her zamankinden daha fazla tokeni elinden çıkardığı görülüyor. 2020’nin başında şirket, planlanan bir operasyonun parçası olarak emanetten 1 milyar XRP’yi çıkararak piyasaya sürdü.

Bu arada XRP’nin kendisi Aralık ayında iki yılın en düşük seviyesine geriledi ve 0,20 doların altına düştü. Kısaca bir noktada tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.40 doların %96 altında işlem gördü. Son 24 saatte yaşanan ufak bir toparlanma XRP/USD’yi 0,20 dolar bariyerinin üzerine çıkardı.

Balinaların Bitcoin Hakimiyeti

Garlinghouse sürpriz yapmaya devam etti. Ripple’ın token payına rağmen, şirketin XRP fiyatını etkileyebileceğini şiddetle reddetti. Hatta soruyu “Ah hayır,” diyerek protesto etti ve durumu büyük Bitcoin (BTC) yatırımcılarına benzeterek şu şekilde açıkladı:

Ripple, XRP’nin fiyatı, balinaların Bitcoin fiyatını kontrol ettiğinden daha fazla kontrol edemez.

Ripple (XRP) Satışında Kısıtlamalar

Bununla birlikte, Ripple, XRP arzında önemli bir paya sahip olmak isteyebilecek diğer büyük yatırımcılara olumlu yanıt vermeyeceğini söyledi. Piyasayı etkileme arzusu olduğu görünen Garlinghouse, Ripple’ı gelecekte ana token sahibi olarak konumlandırdı ve şu şekilde açıklama yaptı:

Kurumsal yatırımcılar ya da 10 milyon dolarlık yatırım yapmak isteyen bireysel yatırımcılar var. Ancak bunların piyasaya sürülmesini engellemek için kilitlemelerimiz olacak.

Sonuç olarak, yönetici bu tür müdahalelerin “varsayımsal” olduğunu söyledi ve şu şekilde açıkladı:

Diğer bazı kurum ve kişilerin bir sürü XRP satın almasını ve piyasaya sürmesini istemiyoruz ve bu nedenle varsayımsal olarak ne kadar satabilecekleri ve ne sıklıkta satabilecekleri konusunda kısıtlamalar olacak ve bunlar genellikle piyasa hacmine dayanacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x