Yükleniyor...

Ripple CEO’sundan Wells Fargo Skandalına Tepki

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, FTX skandalına yönelik tepki ile Wells Fargo'nun rekor cezasına gelen tepki arasındaki eşitsizliğe vurgu yaptı.

Ripple CEOsundan Wells Fargo Skandalina Tepki

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, FTX skandalına yönelik tepki ile Wells Fargo’nun rekor cezasına gelen tepki arasındaki eşitsizliğe vurgu yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tüketici Mali Koruma Bürosu‘nun (CFPB) belirttiği üzere Wells Fargo, 2011-2020 dönemi boyunca müşterilerin ev ve otomobil kredileriyle ilgili ödemelerini doğru bir şekilde belgelemedi. Ayrıca, bazı borçluların arabalarına veya evlerine haksız nedenlerle aktif olarak el koydu ve müşterilerin alışverişlerini karşılamak için fazlasıyla yeterli parası olduğu durumlarda bile kredili mevduat ücreti tahsil edildi. Durumun ortaya çıkmasıyla birlikte ABD’nin en büyük bankalarından Wells Fargo’ya 3,7 milyar dolarlık ceza kesildi. Ripple CEO’su ise bu duruma az tepki gösterilmesinden rahatsız.

Ripple CEO’su Wells Fargo’ya Tepki Verilmemesini Eleştirdi

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, FTX ve Wells Fargo tepkilerine vurgu yapan bir tweet paylaştı.

Tweette, DC Comics’in süper kahramanı Batman’in, çırağı Robin’i tokatladığı bir meme yer alıyor. Robin’in konuşma baloncuğunda “Ama Wells Fargo yasadışı faaliyette bulunuyor!” yazarken Batman’in yanıtı “Biz sadece FTX’i önemsiyoruz” şeklinde.

Garlinghouse bu meme ile birlikte yaptığı yorumda, Wells Fargo’ya müşterilerine yıllarca kötü muamele ettiği gerekçesiyle verilen rekor düzeydeki para cezasının FTX skandalı kadar büyük bir öfkeyle karşılanmamasından duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x