Yükleniyor...

Ripple CEO’sunun SEC Davası Hakkındaki Açıklamalarının Ardından XRP Son 5 Haftanın Zirvesini Gördü

Ripple (XRP), SEC davasını kazanacağına olan güvenini göstermesinin ardından son beş haftanın en yüksek seviyesini gördü.

ripple ceosunun sec davasi hakkindaki aciklamalarinin ardindan xrp son 5 haftanin zirvesini gordu

Ripple (XRP), SEC davasını kazanacağına olan güvenini göstermesinin ardından son beş haftanın en yüksek seviyesini gördü.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketinin SEC’e galip geleceğini söylemesinin ardından XRP, 39 günün en yüksek seviyesine ulaştı. Ripple’a bağlı kripto para birimi XRP, saat 10:39’da (TSİ) 0.6418 dolara kadar yükselerek 22 Şubat’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. Ardından XRP, bir miktar geri çekilme yaşadı. 

Ripple Davayı Kazanacağından Emin

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilmesinin ardından Aralık ayı sonlarında büyük bir çöküş yaşmıştı.

Yakın zamanda davaya müdahil olma talebinde bulunmalarına izin verilen XRP sahipleri, şikayetin “milyarlarca dolar zarara” neden olduğunu iddia ediyor.

Daha önce de aktardığımız üzere Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, CNN’den Julia Chatterley ile yaptığı son röportajda blokzinciri şirketinin dava karşısında “galip geleceğine” olan güvenini dile getirmişti. 

Ayrıca yükselişte, bu haberle birlikte Twitter’da bazı kullanıcılar tarafından dile getirilen “Coinbase’in XRP’yi yeniden listeleyeceği” söylentisi de etkili olmuş olabilir.

Yasal mücadele ise dört aydır sürüyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner